Po trojčku zaporednih prvenstvenih zmag se za trebanjske leve ta teden pričenja tudi projekt ubranitve pokalnega naslova, ki so ga Trebanjci osvojili letos aprila na domačem parketu. Tokrat jim bo v borbi za četrtfinale nasproti stal Koper.
Lanska sezona je bila nedvomno zgodovinska za trebanjski rokomet. V sklopu organizacije domačega finalnega turnirja so piko na i postavili z zmago proti Slovenj Gradcu v velikem finalu ter si priigrali zgodovinsko lovoriko. Letošnja edicija pokalnega tekmovanja se bo za izbrance Radoslava Stojanovika pričela v osmini finala. Na domačem parketu bodo gostili zasedbo Kopra, katera je gostovala v Trebnjem pred dobrima dvema tednoma in morala priznati premoč domačinom (35:20).
Srečanje s Koprom je prva v sklopu trojčka zaporednih domačih obračunov. V soboto sledi Vita Term derbi proti LL Grosist Slovanu, nekaj dni kasneje v sredo pa še tekma z Gorenjem Velenjem.
David Smolič, krožni napadalec RK Trimo Trebnje:
“Naporen ritem tekem v mesecu decembru pričenjamo s pokalnim obračunom proti Kopru. Tekma bo služila kot dobra priprava na prihajajoči prvenstveni tekmi s Slovanom in Gorenjem, hkrati pa je naš cilj ponoviti lanskoletni uspeh v pokalu Slovenije.”
Srečanje med trebanjskimi levi in koprskimi rokometaši se v torek, 3. decembra prične ob 19:00, s prenosom na RZS TV.
POKAL SLOVENIJE, 1/8 finala:
Torek, 3. decembra, ob 19:00 (športna dvorana OŠ Trebnje):
RK Trimo Trebnje – RD Koper