Zmaga nad RD Herz Šmartno

7. krog končnice od 7. do 12. mesta NLB lige, dvorana OŠ Trebnje, 4. maj, 20.00.

RK Trimo Trebnje : RD Herz Šmartno 33 : 30 (17 : 14)

Jerlah, Djurdjevič 4, Florjančič, Horžen 8, Brana 2 obrambi, Matic Kotar 1, Sikošek Pelko 2, Udovič 1, Sašek 3, Pernovšek, Mlakar 2, Rozman 3, Ratajec 2, Marko Kotar 1, Skol 6, Urbič 14 obramb.

S sredine so začeli domači, ki so hitro zadeli in povedli, a so jim gostje iz Šmartnega hitro odgovorili. Obe ekipi sta začeli v obrambni postavitvi 6-0, s hitro igro pa dosegali veliko število zadetkov. V vratih Trima je blestel Žiga Urbič, gostje so izgubili nekaj poceni žog, kar so domači izkoriščali. S hitrimi protinapadi in lahkimi zadetki so se v 15. minuti odlepili na +3. Prednost je naraščala, a so se gostje zaradi pomanjkanja koncentracije in zbranosti domačih uspeli približati in na polčas odšli z -3.
Tudi v drugem polčasu smo spremljali podoben ritem tekme, ki so ga narekovali domači, gostje pa so jim vztrajno sledili. Videli smo veliko število izgubljenih žog tako na eni, kot na drugi strani, domači pa so vseskozi vodili. Gostje so bili vztrajni, niso popuščali in se v zaključku tekme nevarno približali le na gol zaostanka. V napadu je zadeval desni zunanji Anže Dobovičnik, igralci Trima pa so veliko zadevali preko Horžena in Skola. Kljub vsemu je domača trdnjava zdržala, kljub ne bleščeči predstavi dve točki ostajata doma.
Igralec tekme: Žiga Urbič