Zmaga in poraz v Ferlachu

Nedelja, 24.8.2014; Rokometaši Trima smo soboto sodelovali na turnirju v Ferlachu in dosegli polovičen uspeh.

Na prvi tekmi smo se pomerili z rokometaši Kopra. Koprčani imajo zelo mlado, a perspektivno ekipo, ki pa še potrebuje čas za nastopanje v članski konkurenci. Trimo je nastopil v kombinirani postavi, pri Kopru pa so manjkali nekateri nosilci igre. Tekma se je končala prepričljivo v korist Trima, saj smo zmagali z rezultatom 38 : 18 (18:8). Na drugi zaporedni tekmi smo se pomerili z domačini, igralci Ferlacha. Tekmo smo bolje začeli, povedli za 3 zadetke. Potem smo držali rezultat do sredine polčasa, nato pa popustili in Ferlachu je uspelo povesti za 2 zadetka. Tako prednost so obdržali do polčasa, v katerem smo pri Trimu igrali z dvema postavama. Prav tako smo z dvema postavama igrali drugi polčas. Zopet smo v začetku najprej domačine ujeli, nato pa povedli za tri zadetke. Nato smo prednost zapravili in v končnici tekme tesno izgubili. Rezultat je bil 32 : 33 (14:16). Trener Trima je po turnirju izjavil: “Z turnirjem sem zadovoljen, pristop je bil tak kot mora biti. Cilj mi je bil poiskati igralce, ki bodo lahko odločali tekme, saj nas je v lanski sezoni zapustilo nekaj nosilcev igre. Zato želim dobiti sliko, kako odreagiramo v trenutkih, ko se odloča tekma. Prihaja pa čas, ko bomo morali igrati izključno na zmago. To pa bomo storili v prihajajočih dneh do začetka lige, ko bomo odigrali še tri tekme”.