Zelo blizu uspeha v Mariboru

Nedelja, 20.3.2016; Rokometaši Trima smo bili blizu presenečenja v Mariboru, kjer smo do zadnjih minut bili v igri za točki.

RK Maribor : RK Trimo Trebnje  33 : 31 (17:15)

RK Maribor: Cingesar, Žmavc 1, Kaleb 8(2), Špelić 5, Jamnik 1, Poklar 8, Čudič, Sok, Škalički, Hrastnik 3, idel, Verdinek 3, Brajović 2, Čagalj, Bećiri 2, Kastelic.

RK Trimo Trebnje: Kotar 4, Djurdjevič 4(4), Florjančič, Murčehajič 1, Vencelj, Sušin 3, Potočnik 5, Udovič 6(2), Sašek 2, Pernovšek 1(1), Grandovec M., Mlakar, Grandovec T. 5, Mikec, Brana (1 x 7m), Urbič (13 obr).

Tekmo so bolje odprli domačini (2:0, 3:1), nato pa smo jih ujeli in narekovali tempo. Sredi polčasa smo že vodili, največ za 2 (7:9, 14. min). Domačini so nas ujeli, a se nismo predajali. S kolektivno igro smo jim enakovredno parirali. Če smo hoteli tempo držati do konca, smo morali že v prvem polčasu razporediti minutažo. Zato smo na koncu polčasa malo popustili in dovolili domačinom, da odidejo na odmor s prednostjo dveh zadetkov.

Drugi polčas je prinesel podobno sliko kot prvi. Najprej so zadeli domačini, nato pa smo jih počasi lovili. Prednost domačinov je znašala zadetek ali dva, mi pa nismo popuščali. Tako smo v 47., minuti uspeli izenačiti na 27, nato pa smo spremljali igro gol za gol. Vseskozi smo bili blizu Mariboru, a povesti nismo uspeli. Vse do 57. minute, ko smo preko Kotarja povedli z 30:29. Nato so domačini uspeli izenačiti, sami pa smo dobili dvomljivo dvominutno kazen, kar za zadnji minuti bil prevelik hendikep. Na koncu smo morali tvegati, žal neuspešno, zato so domačini povedli in na koncu tudi srečno zmagali.

Že v sredo pa nas čaka zelo pomembna tekma z Slovenj Gradcem, ki nam lahko prinese uvrstitev na finalni turnir pokala. Zato vabimo vse navijače, da se nam v sredo, 23.3. ob 19h pridružijo v dvorani OŠ Trebnje.