Z odlično atmosfero proti državnim prvakom klonili le za -3

Danes smo lahko v športni dvorani OŠ Trebnje spremljali pravi rokometni spektakel med ekipama RK Trima Trebnjega in RK Celja Pivovarne Laško. Po napeti končnici je dvoboj vendarle pripadel Celjanom, ki so slavili z rezultatom 33:36.

Trebanjci so se na začetku dvoboja zelo dobro upirali ekipi Celja Pivovarne Laško, ki so v 5. minuti vodili le z 2:3. V nadaljevanju je sledila igra »gol za gol«, gostje pa so v 14. minuti z zadetkom Branka Vujovića povišali prednost na +3 (7:10). Nato je sledil mrk Trebanjcev, kar so pivovarji izkoristili in v 22. minuti vodili že z 10:17. Prednost sedmih zadetkov pa je domačega trenerja prisilila, naj v 22. minuti vzame prvo minuto odmora na tej tekmi. A tudi ta nikakor ni pripomogla Trebanjcem, ki so v 27. minuti srečanja vodili že za +9 (12:21). Domači so se kasneje vendarle nekoliko prebudili in ob koncu prvega polčasa zaostanek zmanjšali na -5 (17:22).

Dvorana je bila napolnjena do zadnjega kotička.

Na uvodu drugega polčasa so Celjani mirno ohranjali prednost, od 40. minute dalje pa je sledil mrk pivovarjev. Trebanjci so namreč z odlično predstavo in golom Klemna Saška v 46. minuti zmanjšali zaostanek na le -4 (25:29). Trebanjcem se je ob kar tehničnim napakam Celja uspelo približati celo na -3 (31:34). V nadaljevanju smo lahko v Trebnjem spremljali razburljivo končnico, ki je na koncu vendarle pripadla Celjanom. Ti so slavili z rezultatom 33:36.

Pri domačih se je s šestimi goli izkazal Klemen Sašek, s petimi mu je sledil Gal Cirar. V gostujoči zasedbi pa je z osmimi zadetki blestel Tilen Kodrin.

Celjane v prihodnjem krogu čaka zaostala tekma 1. kroga proti Kopru, Trebanjci pa se v sredo odpravljajo na gostovanje v Maribor.

Izjavi Klemna Ferlina in Žige Urbiča po tekmi:

NLB liga, 6. krog:

Danes, ob 19.00:

RK Trimo Trebnje – RK Celje Pivovarna Laško 33:36 (17:22)

RK Trimo Trebnje: Urbič 8 obramb, Brana 2 obrambi, Hasić; Cvetko 4, Seferović 3, Dobovičnik 2, Matic Kotar 3, Miha Kotar 2, Marko Kotar 3, Sašek 6, Redek 1, Bojanić 3, Grbič, Horžen, Grandovec 1, Cirar 5; Trener: Benjamin Teraš.

RK Celje Pivovarna Laško: Ferlin 7 obramb, Panjtar; Vujović 4, Jurečič 5, Malus, Razgor 1, Ovniček 4, Marguč 3, Grošelj, Nenadić 2, Accambray 2, Kodrin 8, Horžen 6, Anić 1, Bećiri; Trener: Tomaž Ocvirk.