Visoka zmaga SDB, vendar z velikim črnim madežom

V soboto, 2. 3. 2013, ob 11.00 je bila v športni dvorani Osnovne šole Trebnje odigrana šesta polfinalna tekma za starejše dečke B. Njihov nasprotnik je bil RK Kronos. Trebanjski rokometaši so jih popolnoma nadigrali ter tako dosegli peto zmago v polfinalni skupini A ter tako zasedajo prvo mesto v polfinalu.

RK TRIMO TREBNJE : RK KRONOS    31 : 17       (18 : 7)

RK TRIMO TREBNJE: Kotar Marko 10 (2), Kotar Miha 5, Poglavc 1, Horžen 6, Medved 4, Hriberšek 2,  Majzelj 1, Jerlah 2, Jaklič, Zakošek 11 obramb (48%), Rogelj 1 obramba ( 17%);

dsc_0031Trebanjski rokometaši so tekmo začeli izredno motivirano ter z granitno obrambo goste prisilili do neizdelanih ter težkih strelov. Priča izjemni obrambi je, da so Trimovci v prvem polčasu dobili samo 7 zadetkov, dosegli pa so jih kar 18.

V drugem polčasu je obramba še vedno delovala na visokem nivoju tako da je razlika še narasla. Najvišja prednost Trima je znašala kar 16 zadetkov (27:11). Zadnjih 10. minut so priložnost za igro dobili vsi. Zelo dobro je svoje delo v vratih opravil Žan Zakošek, ki gostom ni dovoljeval lahkih zadetkov ter svoje delo opravil za oceno odlično. Trimo je tako dosegel pomembno zmago ter je tako že zelo blizu finalnemu turnirju. Fantje ta zmaga vam naj bo samo še dodatna vzpodbuda za trdo ter maksimalno delo na treningih, saj sezona še zdaleč ni končana.

Tekmo pa je zaznamoval tudi neljubi dogodek na tribuni, ki je tekmo prekinil za 5 minut oziroma do prihoda policistov, ki so zadevo pomirili. Dogodek, ki se je pripetil nikakor ne sodi v športne dvorane, saj smo tukaj izključno zaradi otrok.