VIDEO in FOTO: SDA so se z 20. zaporedno zmago uvrstili na finalni turnir

V četrtek, 11. 4. 2013, ob 17.30 je bila v športni dvorani OŠ Stična odigrana zaostala polfinalna tekma za starejše dečke A. Njihov nasprotnik je bil RK Sviš. Trebanjski rokometaši so zmagali za  osem zadetkov in se tako uvrstili na finalni turnir, ki bo 11. in 12. maja po vsej verjetnosti v Trebnjem. Mladi Trebanjci  ostajajo  še naprej neporaženi ter zasedajo 1. mesto v polfinalni skupini A.

RK SVIŠ : RK TRIMO TREBNJE      26 : 34    (15 : 19)

RK TRIMO TREBNJE: Verbič 11 (5), Špelič, Potrebuješ 2 (1), Kotar Miha 7 (1),  Poglavc, Horžen 5, Kotar Marko 6, Rajkovič 3, Medved, Stare 17 obramb (51%), Zakošek 2 obrambi (18%);

Tekma je bila do rezultata 4:4 izenačena, nato pa so z delnim rezultatom 4:0 pobudo prevzeli mladi Trebanjci. Na polčas so odšli s prednostjo štirih zadetkov (25:19).

V drugem polčasu so Trimovci še dodatno pritisnili na plin in svojo prednost samo povečevali. Najvišja je znašala kar 11 zadetkov (22:33). Zadnji napad so Trebanjci odigrali fantastično, saj so v zadnji sekundi zadeli iz “cepelina” ter nagradili s svojo akcijo še gledalce. V trebanjski ekipi ni bilo slabega igralca, izstopal pa je vratar Jakob Stare, ki je zbral kar 17 obramb ter bil 51 % uspešen kar me izredno veseli, saj se bliža finalni turnir. Že v soboto, čaka Trebanjce nova tekma v domači dvorani, ko prihaja v Trebnje RD Slovan. Z zmago bi si Trebanjci zagotovili 1. mesto v polfinalni skupini A ter s tem finalni turnir v Trebnjem, kar bi bila zelo lepa nagrada za mlade Trimovce, ki že celotno sezono navdušujejo s svojimi igrami.