V tekmi za 3. mesto na prvi tekmi poraz

Sobota, 23.5.2015; Rokometaši Trima smo na prvi tekmi za 3. mesto izgubili v Mariboru. Domačini so bili zasluženo boljši, a se še ne predajamo!

RK Maribor : RK Trimo Trebnje   38 : 32 (20 : 16)

RK Maribor : Cingesar 4(1), Žmavc 3, Kaleb 7(2), Jamnik 5, Poklar 5, Čudič, Taletovič, Fidel 2, Špende, Verdinek 1, Brajović 4, Mišković 2, Mlakar 5, kastelic.

RK Trimo Trebnje: Femec, Radelj 1, Murčehajič 7(6), Skol 2, Kotar, Sušin 2, Željko, Potočnik 3, Udovič 2, Sašek 3, Ferkulj 2, Grandovec T. 4, Florjančič 6, Brana (5 obr), Urbič (3 obr).

Mariborčani so bolje odprli tekmo in povedli z 3:0. Nato smo za kratko z dvema goloma ujeli priključek, a so se domačini  še bolj odlepili (7:3). Igrali smo malo slabšo obrambo, naša vratarja pa nista imela svojega dne. Sredi polčasa smo se kljub težavam približali na -1 (9:8), a smo nato domačinom ponovno dovolili povišati vodstvo. Razlika se je gibala od štiri do pet zadetkov za Maribor, polčas se je končal z -4.

Za priključitev domačinom smo potrebovali v drugem polčasu boljšo obrambo (vratarja sta imela skupaj le 2 obrambi), nismo se še nameravali predati. Drugi polčas smo slabše odprli in domačini so povedli za 6. Nato smo jih ves čas lovili, se približali, pa zopet dovolili domačinom pobeg. Vodili so že za +7 (27:20), a smo se uspeli vrniti z delnim izidom 4:1, priložnost za -3 pa nismo izkoristili. Tako so domačini tekmo rutinirano pripeljali do konca, na koncu smo oboji igrali z vsemi igralci.

Po tekmi je trener Trima Roman Šavrič povedal: “Da se uspešno kosamo na taki tekmi, rabimo celo ekipo. Danes nismo bili pravi, čeprav so se vsi borili po najboljših močeh. Doma se še ne mislimo predati, nočemo še iti na dopust. Poizkusili bomo odpraviti napake in “pojesti še nekaj žgancev” da podaljšamo serijo.”