V srhljivi končnici izvlekli pomembno zmago

Sobota, 12.12.2015; Rokometaši Trima smo uspeli premagati Koper, večji del tekme pa smo zaostajali. V zadnjih desetih minutah delni izid 5:1 in zmaga je ostala doma.

RK Trimo Trebnje : RK Koper  24 : 23 (11:12)

RK Trimo Trebnje: Djurdjevič, Florjančič 3, Vencelj, Skol 1, Kotar 6(3), Sušin 1, Željko, Potočnik 6, Udovič 1, Sašek, Pernovšek, Mlakar, Grandovec 6, Mikec, Brana (5 obr), Urbič (5 obr).

RK Koper: Ponikvar, Dolenc, Grzentič 4, Krečič 1, Matijaševič, Gašperšič 1, Vran, Moljk, Gorela 6, Zugan, Rapotec 5, Smolnik 2, Sokolič 1, Marič, Ravlija, Bratkovič 3.

Tekmo so bolje začeli gostje in hitro povedli (1:3, 2:5). Nikakor se jim nismo mogli približati. Želja je bila ogromna, žal pa tudi veliko napak. Razlika je vseskozi znašala 3 do 4 zadetke za Koper, v 26. minuti pa celo 5 (7:12). Šele v zadnjih štirih minutah smo uspeli ujeti pravi ritem. Polčas smo končali z delnim izidom 4:0 in se uspeli priključiti.

Drugi polčas smo gledali identično tekmo. Imeli smo svoje priložnosti, ki pa jih nismo znali izkoriščati. Razlika v korist Kopra je znova narasla na +4(15:19). Niso pomagale razne menjave niti minuta odmora. Ko nismo imeli več kaj izgubiti, smo Skola postavili na desnega zunanjega in začel se je preobrat. Žoge so prihajale do Grandovca, ki je bil 100% (5/5). Potočnik je v 54, minuti prvič po izidu 0:0 izenačil na 22, nato pa sta (ob odlični obrambi) Grandovec in Skol Trimo pripeljala celo na +2 (24:22, 58. minuta). Slabi dve minuti do konca smo ostali z igralcem manj, a se uspeli ubraniti. Imeli smo napad za +3, a ga hitro zapravili. Sledila je kazen in Koper je znižal izid 30 sekund do konca. 20 sekund do konca smo vzeli minuto odmora in nato žogo do konca pametno držali v svojih rokah. Tako smo po dolgem času končno zmagali in se na lep način poslovili od domače publike v letu 2015.

Po tekmi je bil trener Trima Roman Šavrič kratek: “Čestitam fantom, ker so se spustili v vojno in bili pravi bojevniki.”