V končnici tekme zapravili dve točki

Rokometaši Trima Trebnjega so na gostovanju v Škofji Loki prišli do tesnega poraza, potem ko so v končnici tekme napravili nekaj tehničnih napak in morali priznati premoč Urbanscape Loki z rezultatom 24:21.

Tekmo smo pričeli zelo odločno in že v uvodnih minutah Ločanom dali jasno vedeti, da tokrat ne bomo lahka ovira. Takoj na začetku smo povedli z 0:2 in prednost mirno ohranjali. Vodstvo gostov je v 18. minuti z golom Tevža Grandovca naraslo na +3 (6:9), v nadaljevanju prvega polčasa pa je sledila trda igra »gol za gol«. Domačim rokometašem je prvič na tekmi uspelo povesti z golom Milana Marinovića v zadnji sekundi dvoboja, tako da sta moštvi na odmor odšli z rezultatom 14:13.

Drugi polčas so nekoliko bolje odprli Ločani in v 39. minuti prišli do prednosti +3 (17:14). Kasneje se je trebanjsko moštvo prebudilo in z golom Adama Seferovića znižalo zaostanek na -1 (17:16). Domači so prednost ohranjali še v nadaljevanju drugega polčasa. Varovanci Benjamina Teraša so v končnici tekme zapravili kar nekaj priložnosti, tako da so rokometaši Urbanscape Loke na koncu slavili z izidom 24:21.

Pri domačih se je s petimi zadetki izkazal Matija Vrbinc, v trebanjskem moštvu pa je bil prav tako s petimi goli najučinkovitejši Adam Seferović.

Trebanjce v prihodnjem krogu čaka domača preizkušnja z Dolom.

Izjava Tobiasa Cvetka po porazu v Škofji Loki:

NLB liga, 10. krog:

Sobota, ob 20.00:

RD Urbanscape Loka – RK Trimo Trebnje 24:21 (14:13)

RD Urbanscape Loka: Juričan 7 obramb, Dobaj 3 obrambe, Božnar; Vrbinc 5, Šibanc 3, Gartner, Dolenc, Jamnik 4, Bradeško 2, Mali, Pipp 3, Jesenko 1, Bogdanič-Jenko 2, Plestenjak 2, Klemenčič 1, Marinović 1; Trener: Robert Beguš.

RK Trimo Trebnje: Urbič, Brana 8 obramb; Cvetko 2, Jerlah, Seferović 5, Dobovičnik 1, Matic Kotar 4, Marko Kotar, Udovič 2, Sašek, Redek, Bojanić, Grbič, Horžen, Grandovec 3, Cirar 4; Trener: Benjamin Teraš.

12 RK SVIŠ IVANČNA GORICA 10 1 0 9 254 296 -42 2
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk