Trimovci uspešno s kadetsko reprezentanco Slovenije!

slovenski-kadeti-v-zakljucku-boljsi-od-alples-zeleznikov

Slovenska moška kadetska reprezentanca U 18, je v okviru priprav na poletno evropsko prvenstvo na Hrvaškem, odigrala prijateljsko tekmo proti ekipi RD Alples Železniki.

Železniki so tokrat gostili kadetsko reprezentanco Slovenije. Ekipi sta dvoboj pričeli izenačeno, nato pa so si domačini priigrali štiri gole prednosti (9:5). Slovenski kadeti so jih ujeli na 9:9, povedli, a so preobrat nato pripravili domačini, ki so polčas dobili z 14:11.

Gorenjci so prvi del drugega polčasa narekovali tempo, a vse do rezultata 20:20. Vse od takrat pa so vodili varovanci selektorja Janija Klemenčiča. Nekaj minut pred koncem so se domačini približali na gol zaostanka (25:26), a je zmago vseeno  slavila obetavna generacija kadetov slovenske rokometne reprezentance (26:28).

Prvi strelca tekme sta bila domačina Jože Kamenšek in Jan Korošec (6 golov), pri Sloveniji pa je petkrat zadel Miha Kotar.

Poleg že omenjenega Mihe Kotarja, so uspešno za kadetsko reprezentaco nastopili še Trimovci Marko Kotar, Kristjan Horžen in vratar Jakob Stare, pri vodenju reprezentance pa je selektorju Janiju Klemenčiču pomagal trener našega kluba Benjamin Teraš.