Slaba igra v napadu onemogočala pot do zmage

23. september, 19.00, dvorana Hardek

Jeruzalem Ormož – Trimo Trebnje 22:19 (11:9)

Jeruzalem Ormož: Šulek, Balent, Voljč, Čudič 5 (1), Grabovac, Žuran 1, Hebar 1, Kocbek 3, Balent, Ozmec 1, Ciglar, Mesarič 1, Vujović 1, Rajšp 1, Cirar 5, Kavčič 3.

Trimo Trebnje: Brana 13 obramb, Urbič, Cvetko 1, Djurdjević, Florjančič 5, Horžen 1, Skol, Kotar 6 (6), Sikošek Pelko, Udovič 2, Sašek 1, Mlakar, Rozman, Ratajec 1, Grandovec 2.

Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 1 (1), Trimo Trebnje 6 (6).
Izključitve: Jeruzalem Ormož 6, Trimo Trebnje 2 minuti.

Prvi polčas dvoboja med Ormožani in Trebanjci je minil v dokaj izenačeni predstavi, malenkostno več pa so pokazali gostitelji, ki so dvakrat povedli za tri gole. Prvič v 22. minuti (9:6), drugič pa minuto pred velikim odmorom (11:8). Druga polovica pa je bila domena “vinarjev”, predvsem sijajno predstavo so pokazali v uvodnih minutah, ko so po golu Bojana Čudiča v 33. minuti povedli za pet golov (14:9). A vselej trdoživi izbranci gostujočega trenerja Romana Šavriča se niso predali, v 46. minuti so se gostiteljem približali na vsega dva zadetka (14:16). Rokometaši Trima bližje niso mogli, predvsem so se trudili v napadu, ki pa jim ni stekal, veliko energije pa so porabili za lovljenje rezultata. Izbranci domačega trenerja Saša Praprotnika so v prelomnih trenutkih dvoboja vendarle strnili svoje vrste, po  vodstvu v 57. minuti (21:16) pa je bilo jasno, da bosta točki ostali v Prlekiji, čeravno so se jim gosti dve minuti pred koncem dvoboja približali na vsega dva gola (19:21).
V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Bojan Čudič in Gal Cirar, ki sta dosegla po pet golov, v gostujoči pa Matic Kotar s šestimi in Luka Florjančič s petimi zadetki.

Tobias Cvetko: “Najprej čestitke domačinom za zmago in zasluženo pridobljeni točki. Igrali smo borbeno in čvrsto v obrambi, kar je tudi razvidno po malo prijetih zadetkih (dobili smo jih samo 22), vendar skozi igro nismo uspeli razviti naše tipične hitre igre in dosegati lahkih zadetkov iz protinapadov in hitrega centra. Tako smo bili prisiljeni igrati na postavljeno obrambo domačinov, na katero nismo našli prave rešitve. Tekmo bomo še skupaj z ekipo analizirali in poskusili popraviti napake na treningu. Nič še ni izgubljeno, sezona se je šele začela, tako da glavo gor in gremo naprej!”

Vir: Dominik Pekeč, ŠD Šport

Photo 23-09-2017, 19 00 44 Photo 23-09-2017, 19 30 44 Photo 23-09-2017, 19 30 47 Photo 23-09-2017, 19 48 07 Photo 23-09-2017, 19 49 14 Photo 23-09-2017, 19 49 47 Photo 23-09-2017, 19 49 54 Photo 23-09-2017, 20 33 50