Trebanjci na gostovanju v Mariboru klonili

Naša članska ekipa je na prvi tekmi 7. kroga NLB lige gostovala pri Mariboru in izgubila z rezultatom 29:25. Varovanci Benjamina Teraša so v končnici zapravili kar nekaj žog, tako da so Štajerci prišli do novih dveh točk.

Trebanjski strateg Benjamina Teraš je danes lahko računal tudi na Uroša Udoviča, ki se je vrnil po poškodbi. Obenem je bil danes v kadru še Amadej Jerlah, na tribuni pa so ostali Amir Hasić, Jan Horžen in Timotej Majzelj.

Današnjo tekmo v Dvorani Tabor smo pričeli nekoliko bolj zaspano, potem ko so domači v 2. minuti povedli z 2:1. Mariborčani so odličen niz nadaljevali in v 7. minuti z golom Celminša povišali vodstvo na +4 (6:2). Nato pa smo Trebanjci zaigrali precej bolje in z odločno igro v napadu ter delnim izidom 0:5 izenačili na 8:8. Do prvega vodstva na tekmi so gostje prišli z zadetkom Gala Cirarja, ko je ta zadel za 9:10 in Marka Šibilo prisilil, naj vzame prvo minuto odmora. Prednost smo mirno ohranjali še v končnici prvega polčasa in na odmor odšli z izidom 14:14.

Gal Cirar je bil s šestimi zadetki znova najboljši strelec Trebanjcev. Foto: Dominik Pekeč/RK Trimo Trebnje

Uvod v drugi del je bil povsem soliden, nato pa so vijoličasti z golom Soka v 36. minuti začeli svoj »šov« in z delnim izidom 4:0 povedli za +3 (20:17).  Tik za tem je Teraš z minuto odmora dvignil fantom samozavest, ki so v 48. z zadetkom Gala Cirarja vnovič izenačili na 22:22. V 56. minuti srečanje smo ostali še brez Uroša Udoviča, ki je zaradi tretje izključitve dobil rdeči karton. V končnici tekme pa smo zapravili kar nekaj priložnosti, tako da so Mariborčani slavili z rezultatom 29:25.

Pri domačih sta se s šestimi goli izkazala Andris Celminš in Matija Golik, za trebanjsko moštvo pa je sedem zadetkov vknjižil Gal Cirar. V gostujočih vratih je z dvanajstimi obrambami blestel Žiga Urbič.

Mariborčane prihodnji krog čaka gostovanje na Dolu pri Hrastniku, Trebanjci pa bodo 2.11. priredili še en spektakel, ko v trebanjsko trdnjavo prihaja Riko Ribnica.

Izjava Gala Cirarja po tekmi v Mariboru:

NLB liga, 7. krog:

Danes, ob 19.30:

RK Maribor Branik – RK Trimo Trebnje 29:25 (14:14)

RK Maribor Branik: Đurica 12 obramb, Simonič; Žabič, Pungartnik, Planinšek, Celminš 6, Marušič 3, Sok 5, Šol, Jerenec 4, Velkavrh, Budja, Jerebie, Golik 6, Buneta 5, Štumpfl; Trener: Marko Šibila.

RK Trimo Trebnje: Brana, Urbič 12 obramb; Cvetko 4, Jerlah, Seferović, Dobovičnik 1, Matic Kotar 3, Miha Kotar, Marko Kotar, Udovič 1, Sašek 4, Redek, Bojanić 1, Grbić, Grandovec 4, Cirar 7; Trener: Benjamina Teraš.

12 RK SVIŠ IVANČNA GORICA 6 1 0 5 152 169 -17 2
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk