Težka tekma, točke pa so le ostale doma

Sobota, 21.2.2015; Rokometaši Trima smo po dveh mesecih spet igrali pred domačim občinstvom in premagali Slovenj Gradec. Tekma je bila težka, odpor smo zlomili v drugem polčasu.

RK Trimo Trebnje : RK Slovenj Gradec   31 : 28 (15:13)

RK Trimo Trebnje: Jelovčan (7 obr), Femec, Radelj 5, Skol 8(6), Kotar, Sušin 2, Željko, Potočnik 1, Udovič, Sašek 4, Ferkulj 1, Grandovec M., Grandovec T. 3, Florjančič 7, Brana (7 obr), Urbič.

RK Slovenj Gradec: Ošlovnik, Šavc 1, Voršič 2, Zbičajnik 1, Ovniček 5(2), Doberšek 3, Kašnik, Kresnik 1, Kobold 4, Šol 3, Krevs, Poklič 2, Soldo, Plešej, Podstenšek 4, Štrumpfl 2.

Tekmo smo začeli malo rezervirano in gostom dopustili rahlo pobudo (2:4). Zaostajali smo za gol, dva, nato pa le stisnili in uspeli obrniti rezultat in povesti (6:4). Toda gostje se niso predajali in uspeli so držati priključek, mi pa smo jim z svojimi napakami to dovolili. Vodili smo največ za 2 zadetka, a gostje so se vrnili v igro in celo povedli (12:13). Minuta odmora nas je streznila in zaključek polčasa je bil uspešnejši. Zopet smo uspeli povesti za dva zadetka in s tako prednostjo oditi na odmor.

V drugem delu smo zaigrali odločnejše in držali prednost treh zadetkov. Četrti gol razlike je vseskozi visel v zraku, a zgodilo se je nasprotno in gostje so se zopet približali (20:18). Od tu naprej pa smo zaigrali veliko boljše in uspeli prelomiti tekmo. Naredili smo delni rezultat 6:0 in povesti z 25:18. S tem je bila tekma praktično sredi drugega polčasa odločena. Gostje so nato še izkoriščali naše napake in menjave ter uspeli korektno ublažiti poraz. Zmaga je bila zaslužena, a prigarana težje, kot bi si lahko mislili. Sedaj moramo usmeriti vse moči v novo tekmo prihodnji teden, ko gostujemo v Ormožu.