Super drugi polčas za zanesljivo zmago

Padel je Maribor

13. oktober, 19.00, dvorana OŠ Trebnje

RK Trimo Trebnje – RK Maribor Branik  28:22 (12:15)

Brana 9 obramb, Urbič 3 obrambe, Cvetko, Djurdjević 2, Florjančič 5, Horžen 2, Mat. Kotar 10, Sikošek Pelko 1, Mar. Kotar 4, Udovič (rdeč karton, 13. min), Sašek 3, Pernovšek , Mlakar, Grandovec 1, Mikec.

Bolje so začeli gostje, ki so povedli z 0:2, domači pa so imeli obilico težav v napadu, prvič so zadeli v 5. minuti. Začetna postava Trima je bila precej spremenjena, na srednjem beku je začel mladi Marko Kotar, na desnem pa njegov starejši brat Matic. V napadu so domači veliko grešili in izgubili precej žog – prekrški v napadu. Gostje so s strpno in potrpežljivo igro prevzeli pobudo in varno vodili. V 13 minuti je rdeči karton prejel Uroš Udovič.
Po izključitvi Udoviča, sta sledila 2 zaporedna gola Maribora, za 4:9 v 15. minuti. Igra domačih ni stekla, številne izključitve so gostje izkoristili in povečevali svojo prednost. Trener Roman Šavrič je iskal udarno sedmerko, medtem ko gostje niso veliko menjali. Sprememba obrambe v 5-1 je malce ustavila goste, ki so težje prihajali do zadetkov, domači pa do hitrih protinapadov, ki pa jih niso izkoristili. Kar nekaj zgrešenih zicerjev in prednost Maribora je ostala na varnih +4. Do polčasa smo spremljali borbeno igro obeh ekip, gostje pa so odšli na polčas s prednostjo 3 zadetkov.
V drugem polčasu odločnejši začetek domačih, ki pa zopet niso izkoristili ponujenih priložnosti (izgubljene žoge), da se povsem približajo. Napake v napadu so popravili z dobro obrambo in uspešnimi obrambami Brane. Gostom se je malce zatresla roka, Brana je izvrstno branil. Prednost gostov se je topila iz munute v minuto, fatnje so pokazali povsem drug obraz. V 41. minuti je Horžen izenačil na 16:16. Tudi minuta odmora gostujočega trenerja ni zalegla, Trimo je nadaljeval z borbeno obrambo in učinkovitim napadom. Gostje dolgo časa niso našli recepta na obrambo 5-1, ki jim je povzročala veliko težav. Gostje so do 45. minute dosegli vsega 1 zadetek v drugem polčasu. Trimu je tako uspel preobrat in vodstvo +3 v 45. min. Gostje so poizkusili z obrambo 4-2, s tesnim pokrivanjem srednjega in levega beka, vendar naleta Trima niso ustavili. Koncentracija pri strelih in disciplinirana obramba je prinesla varno vodstvo +5 v 54. min.  Sledila je mirna končnica z vzklikanjem navijačev »Trimo, Trimo«. Čestitke obema ekipama za prikazano igro.

Igralec tekme po izboru komisije: Marko Kotar