Starejši dečki B še naprej neporaženi

V nedeljo, 9. 12. 2012, ob 13.40 je bila odigrana osma tekma v predtekmovalni skupini center II za starejše dečke B. V Novem mestu so se pomerili proti MRK Krka in zmagali za 9 zadetkov ter si tako že dva kroga pred koncem predtekmovanja zagotovili prvo mesto v skupini ter uvrstitev v polfinalno skupino. Končni rezultat tekme je bil  36 : 27  za Trimo.

MRK KRKA : RK TRIMO TREBNJE      27 : 36   (13 : 13)

RK TRIMO TREBNJE: Kotar Marko 11, Kotar Miha 4, Horžen 10, Hriberšek 5, Candellari , Brezovar, Poglavc 2, Falkner 2, Medved, Jaklič 2, Majzelj, Jerlah Amadej, Rogelj 1 obramba (25%), Zakošek  8 obramb (26%);

[singlepic id=687 w=320 h=240 float=left]Obe ekipi sta igrali izredno dobri obrambi, saj so domačini v 11. minuti vodili 3:1. Sledila je minuta odmora in trebanjski fantje so tekmeca ujeli pri rezultatu 6:6. Prvi polčas je bil izredno izenačen, saj si nobena ekipa ni priigrala več kot tri zadetke prednosti. Rezultat ob polčasu je bil 13 : 13.

V drugem polčasu so mladi Trimovci zaigrali veliko bolje. K temu je pripomogla tudi sprememba obrambne formacije ter bolj tekoča in sproščena igra v napadu. Prednost Trebanjcev je iz minute v minuto naraščala. Najvišja prednost je bila deset zadetkov (23:33). Končni izid tekme je bil 27:36 za Trimo. Omeniti je potrebno Kristjana Horžena, ki je prikazal svojo najboljšo predstavo v letošnji sezoni ter me navdušil s svojo pametno igro tako v napadu kot obrambi. Najboljši strelec pri Trebanjcih je bil Marko Kotar, ki je dosegel 11 zadetkov. Naslednja tekma mladih Trebanjcev bo v soboto, 15. 12. 2012, ko v Trebnje prihaja RD Slovan.

LESTVICA STAREJŠI DEČKI B (PREDTEKMOVALNA SKUPINA CENTER II)

1. RK TRIMO TREBNJE 8 8 0 0 325 : 215 (0:0) 16 (0) 0
2. MRK KRKA 8 6 0 2 287 : 168 (0:0) 12 (0) 0
3. RK SVIŠ PEKARNA GROSUPLJE 8 5 0 3 258 : 222 (0:0) 10 (0) 0
4. RK ČRNOMELJ 8 3 0 5 232 : 265 (0:0) 6 (0) 0
5. RK GRČA KOČEVJE 8 2 0 6 215 : 308 (0:0) 4 (0) 0