SDA zlahka do nove zmage

V nedeljo, 10. 2. 2013, ob 13.30 je bila v športni dvorani  Kodeljevo odigrana peta polfinalna tekma za starejše dečke A. Njihov nasprotnik je bil RD Slovan. Trebanjski rokometaši so visoko premagali Ljubljančane ter tako dosegli že peto zaporedno zmago v polfinalni skupini A.

RD SLOVAN : RK TRIMO TREBNJE       21 : 30   (10:14)

RK TRIMO TREBNJE: Verbič 14 (3), Špelič 5, Kotar Marko 4, Horžen 6, Poglavc, Medved 1, Jerlah, Stare  11 obramb (39%), Senica  2 obrambi (40%);

dsc_0020Tekma se je začela z golom Trebanjcev, vendar so domačini hitro izenačili. V 6. minuti je bil rezultat na tekmi zadnjič izenačen (3:3), nato pa so stvari v svoje roke vzeli mladi Trimovci. Trebanjci so naredili delni izid 6:1 ter v 14. minuti povedli za 5 zadetkov (4:9). Na polčas so odšli s prednostjo štirih zadetkov (10:14).

V drugem polčasu so Trimovci stopili na plin in prednost iz minute v minuto povečevali. Končna je znašala 9 zadetkov (21:30). Najboljši strelec pri Trimu je bil Urban Verbič, ki je mrežo nasprotnikov zatresel kar 14-krat. Trebajci so bili na Slovanu v okrnjeni postavi, saj je zaradi bolezni manjkalo kar nekaj igralcev. Naslednji tekmec Trebanjcev je RK Radovljica. Tekma bo v soboto, 16. 2. 2013, po vsej verjetnosti ob 10.00.