SDB s težavo do nove zmage

V soboto, 9. 3. 2013, ob 11.30 je bila v športni dvorani Poden odigrana sedma polfinalna tekma za starejše dečke B. Njihov nasprotnik je bil RD Loka 2012. Trebanjski rokometaši so jih  premagali za 2 zadetka in tako dosegli šesto zmago v polfinalni skupini A ter zasedajo prvo mesto.

RD LOKA : RK TRIMO TREBNJE     28 : 30       (15 :16 )

RK TRIMO TREBNJE: Poglavc 2, Horžen 2, Medved 4, Hriberšek 11, Redek 1 (1), Jerlah Amadej 4, Jaklič 4, Pangerc, Falkner 2, Zakošek 9 obramb (24%), Rogelj, Gabrijel;

Mladi trebanjski rokometaši so se v tekmo podali nemotivirano ter s podcenjevanjem nasprotnika. Domačini so dosegali lahke zadetke, saj je bila obramba izredno ranljiva. Igra v napadu ni stekla. Bilo je ogromno tehničnih napak. V prvem polčasu si nobena ekipa ni priigrala višje prednosti, saj sta si bili ekipi enakovredni. Na odmor so odšli Trebanjci z zadetkom prednosti.

Sledil je zelo oster ter glasen pogovor v garderobi. V drugem polčasu je obramba delovala boljše, vendar še zmeraj ne dovolj dobro, da bi se Trimovci odlepili na varno razliko. Napake v napadu so se nadaljevale. Najvišja razlika za Trimo je znašala 5 zadetkov (21 : 26). Tekma se je tako mirno pripeljala do konca ter Trebanjci so osvojili dve novi točki. Najboljši strelec je bil David Hriberšek, ki je dosegel 11 zadetkov.