SDB brez težav zmagali v Tržiču

V torek, 19. 2. 2013, ob 17.45 je bila v športni dvorani Tržiških olimpijcev v Tržiču odigrana peta polfinalna tekma za starejše dečke B. Njihov nasprotnik je bil RK Duplje-Tržič. Trebanjski rokometaši so jih visoko premagali  ter tako dosegli četrto zmago v polfinalni skupini A.

RK DUPLJE-TRŽIČ : RK TRIMO TREBNJE    24 : 36      (10 : 17)

RK TRIMO TREBNJE: Kotar Marko 13 (1), Kotar Miha 10 (1), Brezovar, Poglavc 1, Medved 4, Hriberšek 1,  Majzelj 2, Jerlah 3, Falkner 2, Jaklič, Višček,  Zakošek 12 obramb (36%), Pangrc  1 obramba ( 25%);

dsc_0024Mladi Trebanjci so tekmo vzeli zelo resno ter v začetnih minutah prikazali zelo dobro igro v obrambi ter posledično dosegali lahke zadetke iz protinapadov ter podaljšanih protinapadov. V 10. minuti je na semaforju pisalo 2:7 za Trebanjce kar govori, da je bila obramba na visokem nivoju. V nadaljevanju je sledil padec zbranosti v obrambi kar pa so gostje v naslednjih 15. minutah dobro izkoristili ter dosegli 8 zadetkov, medtem ko so jih Trimovci dosegli 10 (10:17).

V drugem polčasu je prednost Trima še narasla, najvišja je znašala 14 zadetkov (21:35). Priložnost za igro so dobili prav vsi fantje. Tekma se je končala z novo zanesljivo zmago, kar je lepa popotnica pred naslednjo težko tekmo, saj  v soboto, 2. 3. 2013 v Trebnje prihaja RK Kronos, ki je Trebanjcev na prvi tekmi v Logatcu vzel točko. Zaradi bolezni je bil odsoten kapetan ekipe Kristjan Horžen.