SDA z vrhunsko obrambo do nove visoke zmage

V torek, 5. 3. 2013, ob 16.45 je bila v domači športni dvorani odigrana sedma polfinalna tekma za starejše dečke A. Njihov nasprotnik je bil RK Krim-Olimpija. Trebanjski rokometaši so zmagali za  13 zadetkov in tako ostajajo  še naprej neporaženi ter tako zasedajo 1. mesto v polfinalni skupini A.

RK TRIMO TREBNJE : RK KRIM-OLIMPIJA       31 : 18    (11 : 7)

RK TRIMO TREBNJE: Verbič 10, Špelič 3, Potrebuješ 4, Kotar Miha 5, Horžen 6, Medved 1, Hriberšek 1, Rajkovič 1, Stare   11 obramb (52%), Senica  2 obrambi (33%), Zakošek 1 obramba (20%);

dsc_0007V tekmo so šli trebanjski rokometaši z izredno željo po novih dveh točkah, saj so v prvih 14 minutah prejeli vsega en zadetek (5:1). V nadaljevanju je sledil manjši padec in gostje so se približali na en zadetek (7:6). Zopet so Trimovci stisnili v obrambi ter razlika je ob polčasu narasla na 4 (11:7).

Drugi polčas so Trebanjci začeli izvrstno. Z borbeno ter pametno obrambo so gostujočim igralcem onemogočali lahke zadetke ter posledično prehajali do lahkih zadetkov iz protinapadov. Najvišja razlika Trima je znašala kar 14 zadetkov (30:16). Najboljši strelec pri domačih je bil Urban Verbič, ki je mrežo nasprotnika zatresel 10-krat. Zaradi bolezni je bil odsoten Marko Kotar. Že v soboto, 9. 3. 2013, ob 13.00 pa Trebanjce v Škofji Loki čaka nova težka tekma proti Loki, ki je izgubila zgolj proti Trimu.