SDA v polfinalni skupini še naprej neporaženi

V soboto, 9. 3. 2013, ob 13.00 je bila v športni dvorani Poden odigrana osma polfinalna tekma za starejše dečke A. Njihov nasprotnik je bil RD Loka 2012. Trebanjski rokometaši so zmagali za velikih 8 zadetkov  in tako ostajajo  še naprej neporaženi ter zasedajo 1. mesto v polfinalni skupini A.

RD LOKA : RK TRIMO TREBNJE      21 : 29    (13 : 14 )

RK TRIMO TREBNJE: Verbič 12 (3), Špelič 3, Potrebuješ 2, Kotar Miha 5, Horžen 2, Kotar Marko 4, Rajkovič 1, Medved, Stare   12 obramb (36%), Senica, Zakošek;

dsc_0054Tekma je bila zelo pomembna za obe ekipi, saj sta se pomerili prvouvrščena in drugouvrščena ekipa polfinalne skupine A. Trebanjci so dosegli prvi zadetek, vendar so domačini vrnili s tremi zadetki (3:1). Do 16. minute so bili domačini ves čas v rahli prednosti, ko je gostujoči trener vzel minuto odmora ter spremenil obrambno postavitev. Sledilo je prvo vodstvo Trima (12:13). Na odmor so Trebanjci odšli z golom prednosti.

Drugi polčas je minil v znamenju Trebanjcev. Obramba je delovala neprebojno, saj so domačini zadeli šele v 12. minuti nadaljevanja (14:19). Prednost Trima je narasla celo na osem zadetkov (20:28). Trebanjci so zasluženo slavili ter v drugem polčasu prikazali odlično igro v obrambi, ki je prejela zgolj 8 zadetkov. Z novo zmago so si na široko odprli vrata za uvrstitev na finalni turnir, kjer se bodo pomerile štiri najboljše ekipe v Sloveniji. Vendar ne prehitevajmo, saj je potrebno odigrati do konca še šest tekem. Najboljši strelec pri Trimu je bil Urban Verbič, ki je dosegel 12 zadetkov.