SDA sijajno začeli polfinale

V soboto, 12. 1. 2013, ob 10.00  je bila odigrana prva prvenstvena tekma starejših dečkov A v polfinalni skupini A. Mladi Trebanjci so igrali v špotni dvorani Galjevica proti RK Krim-Olimpija. Trebanjski fantje so prikazali odlično igro ter zmagali za 11 zadetkov. Končni rezultat tekme je bil 31:20 za Trimo.

RK KRIM-OLIMPIJA : RK TRIMO TREBNJE  20 : 31    (8 : 19)

RK TRIMO TREBNJE: Verbič 9 (5), Potrebuješ Gašper 3, Špelič 4, Kotar Miha 4, Kotar Marko 7 (2), Horžen 2, Rajkovič 2, Medved, Senica, Stare 7 obramb (30%);

Mladi Trebanjci so v dvorani Galjevica prikazali izredno dobro ter pametno igro tako v obrambi kot v napadu. Rezultat je bil izenačen samo pri 1:1 in 2:2, nato pa so Trimovci svojo prednost iz minute v minuto povečevali. V 15. minuti je prednost Trebanjcev znašala že 7 zadetkov (5:12). Ob polčasu pa je prednost znašala visokih 11 zadetkov.

V drugem polčasu Trebanjci niso popuščali, čeprav je bila tekma praktično odločena že v prvem polčasu. Prednost so celo še povišali, saj je najvišja znašala visokih 15 zadetkov  (10:25). Tako so Trebanjci tekmo mirno pripeljali do konca ter osvojili 2 zelo pomembni točki, kajti domačini v letošnji sezoni še niso poznali poraza. Končni rezultat tekme je bil 31 : 20 za Trimo. Najboljši strelec pri Trimu je bil Urban Verbič, ki je dosegel 9 zadetkov, pohvale pa gredo celotni ekipi, ki je prikazala zares všečen ter moderen rokomet. Naslednja tekma starejših dečkov bo v domači dvorani proti RD Loka 2012.