SDA pred finalom premagali še Izolo

V ponedeljek, 6. 5. 2013, ob 18.45 je bila v športni dvorani Kraška odigrana zaostala in hkrati zadnja polfinalna tekma za starejše dečke ANjihov nasprotnik je bil RD Izola. Trebanjski rokometaši so  zmagali za 1 zadetek, kar je hkrati tudi njihova 23. zaporedna zmaga v letošnji sezoni. Sedaj jih čaka samo še finalni turnir,  ki bo 11. in 12. maja v Trebnjem.

RD  IZOLA : RK TRIMO TREBNJE     24 : 25  (13 : 11)

RK TRIMO TREBNJE: Verbič 10 (4), Potrebuješ 3, Poglavc, Horžen 3, Rajkovič 2, Medved 3, Majzelj 3, Jaklič 1, Stare 10 obramb (29%),  Zakošek;

Zadnjo tekmo v polfinalni skupini so Trebanjci začeli zelo slabo, saj so domačini v 9. minuti vodili že 7:1. Po minuti odmora so se mladi Trimovci  malo zbrali ter bolj odločno zaigrali predvsem v obrambi in se do polčasa uspeli domačinom približati na dva zadetka zaostanka (13:11).

V drugem polčasu so se Trebanjci hitro uspeli približati in celo povesti za zadetek (14:15). Igralo se je gol za gol vse do rezultata 18:18. Izolani so se nato odlepili na 3 zadetke prednosti (21:18). Sledilo je par minut dobre obrambe v trebanjski vrsti in Trebanjci so na koncu slavili za zadetek. Fantje so z zmago dokazali, da se tudi brez 3 igralcev iz prve postave, da z borbenostjo in srčno igro marsikaj nadoknaditi. Fantom iskreno čestitam za novo zmago.

LESTVICA STAREJŠI DEČKI A (POLFINALNA SKUPINA A)

1. RK TRIMO TREBNJE 14 14 0 0 429 : 308 (0:0) 28 (0) 0
2. RD LOKA 2012 14 12 0 2 402 : 308 (0:0) 24 (0) 0
3. RK SVIŠ IVANČNA GORICA 14 8 1 5 374 : 352 (0:0) 17 (0) 0
4. ŠD MOKERC – IG 14 7 0 7 385 : 360 (0:0) 14 (0) 0
5. KRIM – OLIMPIJAŠD RK KRIM-OLIMPIJA 14 6 0 8 334 : 340 (0:0) 12 (0) 0
6. RD ISTRABENZ PLINI IZOLA 14 5 0 8 347 : 376 (0:0) 10 (0) 0
7. RD SLOVAN 13 2 0 11 253 : 345 (0:0) 4 (0) 0
8. RK RADOVLJICA 13 0 1 12 314 : 449 (0:0) 1 (0) 0