SDA po težki borbi premagali Sviš

V nedeljo, 3. 2. 2013, ob 13.00 je bila v domači športni dvorani  odigrana četrta polfinalna tekma za starejše dečke A. Njihov nasprotnik je bil RK Sviš. Trebanjski rokometaši so v razburljivi končnici premagali sosede iz Ivančne Gorice ter tako dosegli novo zmago v polfinalni skupini A.

RK TRIMO TREBNJE : RK SVIŠ     27 : 26   (12 : 14)

RK TRIMO TREBNJE: Verbič 9 (4),  Špelič 2, Kotar Marko 8, Horžen 4, Rajkovič, Poglavc 2, Medved 2, Hriberšek, Stare 7 obramb (23%), Senica 1 obramba (25%);

[singlepic id=1079 w=320 h=240 float=left]Prvi polčas tekme je pripadel gostom iz Ivančne Gorice. Bili so izredno borbeni ter izkoristili vse priložnosti, ki so jim jih ponudili izredno nemotivirani ter bledi domačini. Ivančna je povedla že za štiri zadetke (8:12). V domači ekipi ni bilo razpoloženega igralca v napadu, obramba pa je delovala izredno luknjasto. Na odmor so gostje odšli z dvema zadetkoma prednosti.

Tudi drugi polčas so bolje začeli gostje ter 16. minut pred koncem tekme povedli za visokih 6 zadetkov (16:22). Nato pa je domači trener spremenil obrambno postavitev in Trebanjcem je uspel v obdobju dvanajstih minut delni rezultat 11:2 ter tako prevzeti vodstvo za 3 zadetke (27:24). Borbeni gostje so nato zadeli dvakrat zapored ter imeli celo napad za izenačenje, vendar jim to ni uspelo in zmaga je ostala doma. Upam, da so se mladi trebanjski igralci kaj naučili iz te tekme, saj so bili zaradi nemotiviranosti ter premajhne želje po zmagi v podrejenem položaju vse do 44. minute ter s kančkom sreče uspeli rezultat spreobrniti v svojo korist.