SDA: Po dveh porazih prišla tudi zmaga

SDAV soboto, 7. 10. 2017, smo se SDA RK Trimo Trebnje v domači dvorani pomerili z ekipo RD Riko Ribnica.

Po dveh zaporednih porazih se je na naši strani čutila velika nervoza, zato so po izenačenju na 1 pobudo prevzeli gosti, ki so povedli za dva gola (2:4). Po minuti odmora, ki jo je zahteval naš trener M. Radelj, smo le uspeli nekoliko bolje odigrati v obrambi in najprej izid izenačiti, nato pa smo si do konca 1. polčasa priigrali vodstvo za 4 gole. Na odmor smo se odpravili z rezultatom 12:8. Tudi v nadaljevanju smo igrali nezbrano v obrambi in s številnimi tehničnimi napakami. Ob nedomiselni igri v napadu, ki smo ga z veliko sreče zaključevali z golom v zaključnem strelu, smo vendarle kontrolirali igro in imeli sredi 2. dela prednost kar 6 zadetkov (22:16). Ker naša igra še zdaleč ni takšna, da bi lahko mirno pričakovali zmago, so to izkoristili igralci nasprotne ekipe, ki so tudi z nešportno igro nezadržno zmanjševali zaostanek. Ne glede na to smo tokrat ohranili trezne glave. M. Valand je zanesljivo izvajal strele s 7 metrov, odlično je svoje delo opravil tudi vratar T. Zakošek in zmaga je ostala doma.

RK Trimo Trebnje:RD Riko Ribnica ‒ 25:23.

Slike

RK Trimo Trebnje: T. Zakošek, M. Valand (9), A. Kuzmanovič (2), M. Pikelj (3), M. Pušlar (1), F. Kolenc, D. Smolič (3), B. Novak, M. Metelko, G. Gole (7), P. Kotar, R. Grabljevec; trener: M. Radelj.