SDA dosegli novo zmago v polfinalni skupini

V nedeljo, 27.1. 2013, ob 15.30 je bila v športni dvorani Mokerc odigrana tretja polfinalna tekma za starejše dečke A. Njihov nasprotnik je bil RK Mokerc Ig. Trebanjski rokometaši so domačine visoko premagali ter tako dosegli tretjo zmago v polfinalni skupini A. Končni rezultat tekme je bil 21:31. za Trimo.

RK MOKERC : RK TRIMO TREBNJE     21 : 31   (9 : 16)

RK TRIMO TREBNJE: Verbič 12 (3), Potrebuješ Gašper 3, Špelič, Kotar Marko 7, Horžen 5, Rajkovič 3, Poglavc 1, Medved, Stare 11 obramb (38%), Zakošek 1 obramba (25%);

[singlepic id=1005 w=320 h=240 float=left]Tekma se je pričela z dvema zadetkoma domačinov (2:0), vendar so jim  Trebanjci takoj vrnili z delnim izidom 4:0 ter tako povedli za dva zadetka (2:4). Ižanci so jih zopet ujeli pri 4:4, kar pa je bilo tudi zadnje izenačenje na tekmi, saj so mladi Trimovci v nadaljevanju zaigrali bolj zbrano in prednost je  iz minute v minuto naraščala. Ob polčasu je znašala sedem zadetkov (9:16).

V drugem polčasu zmaga Trebanjcev ni bila vprašljiva, saj so svojo prednost še povečali. Najvišja je znašala visokih 11 zadetkov. Na koncu se je semafor ustavil pri rezultatu 21:31 za Trimo. Najboljši strelec pri Trebanjcih je bil Urban Verbič, ki je gostujočo mrežo zatresel kar 12-krat. Že v nedeljo, 3. 2. 2013, Trebanjce čaka nova tekma, saj v Trebnje prihaja RK Sviš iz Ivančne Gorice.