SDA dosegli drugo zmago v polfinalu

V soboto, 19. 1. 2013, ob 10.00  je bila odigrana druga prvenstvena tekma starejših dečkov A v polfinalni skupini. Trebanjci so igrali v domači dvorani proti RD Loka 2012. Trebanjski fantje so prikazali borbeno ter srčno igro ter zasluženo slavili za 5 zadetkov ter tako dosegli svojo drugo zmago v polfinalu.

RK TRIMO TREBNJE : RD LOKA       25 : 20   (13 : 9)

RK TRIMO TREBNJE: Verbič 11 (4), Potrebuješ Gašper 1, Špelič 2, Kotar Miha 2, Kotar Marko 6, Horžen 2, Rajkovič 1, Jaklič, Stare 10 obramb (33%), Zakošek;

Trebanjci so tekmo začeli z dvema zadetkoma, vendar so gostje vrnili z enako mero ter izid poravnali na 2:2. To pa je bilo tudi edino izenačenje na srečanju, saj so bili Trimovci ves čas v rahli prednosti. V prvem polčasu so domačini vodili največ za 4 zadetke pri rezultatu 10:6 ter ob polčasu 13:9. Obe ekipi sta igrali izredno dobro obrambo ter imeli razpoložena vratarja, ki sta obranila kar nekaj čistih strelov.

Tudi v drugem polčasu je bila v ospredju obramba, ki je zahtevala relativno veliko izklučitev pri Trimovcih. Trebanjci so povedli že za 7 zadetkov (24:17) ter tekmo pripeljali do mirnega zaključka. Pametna igra v obrambi ter napadu je mladim Trimovcem omogočila, da so premagali fizično precej močnejšo ter višjo ekipo iz Škofje Loke. Najboljši strelec pri Trebanjcih je bil Urban Verbič, ki je dosegel 11 zadetkov. Pohvala gre tudi Jakobu Staretu za odlično branjenje, saj je obranil kar lepo število “zicerjev”.