SDA prepričljivo do nove zmage v polfinalu

V soboto, 16. 2. 2013, ob 16.45 je bila v športni dvorani  SGTŠ Radovljica odigrana šesta polfinalna tekma za starejše dečke A. Njihov nasprotnik je bil RK Radovljica. Trebanjski rokometaši so brez težav  dosegli novo zmago ter po šestih odigranih krogih v polfinalni skupini A zasedajo prvo mesto.

RK RADOVLJICA : RK TRIMO TREBNJE      29  : 38    (12:17)

RK TRIMO TREBNJE: Verbič 16 (4), Špelič 4 (1) , Potrebuješ 2, Kotar Marko 6, Kotar Miha 7, Poglavc 1, Medved 1, Jerlah 1, Rajkovič, Stare 19 obramb (47%), Zakošek 2 obrambi (20%);

Tekmo so bolje začeli domačini, saj so povedli z rezultatom 2:0. Sledili so trije zaporedni zadetki Trebanjcev ter tako prešli v vodstvo, ki ga niso več izpustili iz rok (2:3). Najvišja prednost Trimovcev v prvem polčasu je znašala 7 zadetkov (8:15). Polčas se je končal s prednostjo petih zadetkov za Trebanjce.

Drugi polčas so začeli Trebanjci z dvema zadetkoma (12:19). Prednost Trebanjcev je naraščala, najvišja je znašala 13 zadetkov. Tekma se je končala mirno z rezultatom 29 : 38 v korist Trima. Igra trebanjskih fantov za oko ni bila lepa, saj je bilo ogromno individualnih napak tako v obrambi kot napadu, kar pa bo treba do naslednje tekme, ki bo  v nedeljo, 24. 2. 2013, ob 18.00 v Trebnjem proti RD Izola odpraviti oziroma zmanjšati na minimum. Najboljši strelec pri Trimu je bil Urban Verbič, ki je zadel 16-krat.