Prva zmaga v novi sezoni

Dobra igra v drugem polčasu botrovala k prvi zmagi

15. september, 19.00, dvorana OŠ Trebnje

RK Trimo Trebnje : RK LL Grosist Slovan 37:30 (19:18)

Cvetko 6, Skol 1, Florjančič 4, Sašek 2, Horžen 4, Sikošek-Pelko 2, Djurdjevič 1, Rozman 5, Ma. Kotar , Mat. Kotar 7, Mi. Kotar, Grandovec 5, Brana, Urbič 14 obramb.

Rokometaši Trima so tudi drugo tekmo v novi sezoni odigrali pred domačimi gledalci. Nasproti jim je stal ljubljanski LL Grosist Slovan. Začetna postava domačih je bila dodobra premešana glede na prvo tekmo, obe ekipi sta po prvem krogu imeli na svojem računu po točko. Hitra igra na obeh straneh je prinesla veliko število zadetkov, čeprav sta dobro branila tako Urbič, kot Nunčič, ki sta do konca polčasa zbrala 8 oz. 9 obramb. Ekipi sta bili do 10 minute izenačeni, potem pa so gostje zaradi nezbranosti domačih v napadu in neizkoriščenih strelov v 15min povedli za 3 zadetke. Pri domačih je dobro delovala naveza s krožnim napadalcem Horženom, gostje pa so večino zadetkov dosegli z lahkimi polprotinapadi. Sredi polčasa je pri domačih sledila hokejska menjava 4 igralcev, ki so želeli ohraniti hiter tempo igre. Spremljali smo hiter, atraktiven rokomet, domači so stopili na plin in na odmor odšli s prednostjo zadetka.
V 2. polčasu smo spremljali podobno igro, gostje so zadevali prek Roberta Sankoviča in Tima Bogdaniča Jenka, v vratih pa je še naprej dobro branil Klemen Nunčič. Trebanjci so porabili veliko energije za svoje zadetke, medtem ko so gostje kaznovali vsako napako s hitrimi protinapadi. Z nekaj ukradenimi žogami so se domači v 39. minuti, po treh zaporednih golih kapetana Tevža Grandovca odlepili na 25:22, zato je gostujoči trener Čotar zahteval minuto odmora. Ta ni prinesla željenega učinka, gostje so težko prihajali do zadetkov, kar se je poznalo na rezultatu. Popustila jim je tudi zbranost, saj so veliko grešili, v 45. minuti je bil rezultat 29:23. Domači so s hitrim tempo igre uspeli še naprej zadevati, gostom pa so nekako pošle moči, prednost Trima je naraščala in bila v 50. minuti 33:25. Spremljali smo mirno končnico, domači so na koncu zasluženo slavili z 36:30.

Igralec tekme: Tevž Grandovec
Semafor: 10min 6:6, 15min 7:10, 21min 11:12, polčas: 19:18. 39min 25:22, 45min 29:23, 50min 33:25, 60min: 36:30