Prva pripravljalna tekma končana z zmago

Petek, 10.8.2018; Rokometaši Trima so odigrali prvo pripravljalno tekmo proti ekipi Ferlacha in zmagali z 26:24.

Tekma se je začela z rahlo pobudo gostov, ki so vodili za zadetek, dva in držali ritem. Domači ekipi Trima se je poznalo, da je to prva tekma, zato je bilo prisotno nekaj napak, značilnih za to obdobje. Sredi polčasa je Trimo ujel goste in rezultat je bil izenačen. Do polčasa so nato gostje imeli pobudo, domačini pa so več menjali in preizkušali več variant na vseh položajih.

Drugi polčas so igralci Trima začeli v spremenjeni postavi, veliko je bilo rotacije. Verjetno daljša klop je bila razlog, da so se domačini uspeli približati in povesti. Prednost je, tokrat v domačo korist, znašala zadetek, dva. Sredi drugega polčasa so v igro pri domačinih vstopili vsi trije vratarji, iskalo se je več rešitev na desnem beku, menjalo se je tudi na ostalih položajih. Tekma je bila izenačena, gostje so se uspeli približati. V končnici so domači igralci le uspeli narediti razliko in zmagati. Rezultat ni bil pomemben ne Trimu, ne gostom, bil pa je prisoten tekmovalen naboj in tekma je bila zelo lepa. V lepi luči so se predstavili novinci Bojanić, Cirar, Seferović in Dobovičnik, medtek ko na Lana Grbiča še čakamo, da se vrne iz kadetskega prvenstva. Tekma se je končala brez poškodb, 20 minut po koncu tekme pa so odigrali še mladinci obeh ekip in Trimo je tudi tu zmagal z 9:8.