Proti Dobovi še do 3. zaporedne zmage v sezoni

Rokometaši Trima Trebnje so po zmagi nad Ormožem in Krko, danes vknjižili še 3. zaporedno zmago v tej sezoni. Z odlično predstavo so varovanci Benjamina Teraša prenagali Dobovo ter slavili z rezultatom 32:29.

Trebanjci so srečanje pričeli odlično ter že na uvodu povedli s 4:0. Prednost se je v nadaljevanju gibala med dvema in tremi zadetki, Dobovčani pa so se v 17. minuti z golom Marka Sintiča uspeli približati na -1 (7:6). Kljub temu so varovanci Aleksandra Markla imeli velike preglavice s trebanjskim napadom, saj so se domači v 20. minuti uspeli oddaljiti za +4 (11:7) ter prisilili gostujočega trenerja, naj vzame prvo minuto odmora na tej tekmi. Gostje so v 25. minuti z boljšo igro ter zadetkom Sintiča znova prišli do -1 (12:11). Nato je sledila igra »gol za gol«, ekipi pa sta na odmor odšli z rezultatom 16:14, v korist Trebanjcev.

Drugi del igre je bil zelo napet, tako na igrišču kot tudi ob njem. Prednost domačih se je večinoma gibala med enim in tremi goli, tako da smo vseeno lahko spremljali prevlado varovancev Benjamina Teraša. V 54. minuti je tekmo predčasno končal Uroš Udovič, potem ko si je ob trku z igralcem Dobove poškodoval koleno. Trebanjci so mirno pripeljali tekmo do konca ter slavili z rezultatom 32:29.

Izjave po tekmi:

Matic Kotar, igralec RK Trima Trebnje:

Marko Sintič, igralec MRD Dobove:

NLB liga, 4. krog:

Danes, ob 19.00:

RK Trimo Trebnje – MRD Dobova 32:29 (16:14)

RK Trimo Trebnje: Urbič 11 obramb, Brana; Cvetko 6, Jerlah, Seferović 5, Dobovičnik 4, Matic Kotar 4, Udovič 4, Sašek 3, Majzelj, Redek, Bojanić, Grbič, Horžen, Grandovec 1, Cirar 5; Trener: Benjamin Teraš.

MRD Dobova: Leben, Polutnik, Dular 2, Markušić 2, Rožman, Kučič 1, Bura 5, Majić 1, Jazbec, Zavodnik 1, Krnc, Šušnjara, Kunst 4, Sintič 5, Hotko 2, Novak 6; Trener: Aleksander Markl.