Pričakovan poraz proti Gorenju

Četrtek, 12.3.2015; Rokometaši Trima smo priznali premoč Gorenju. Na začetku drugega polčasa smo bili še blizu, nato pa je odločila večja kvaliteta tekmeca.

RK Gorenje : RK Trimo Trebnje   37 : 28 (21:17)

RK Gorenje: Božović, Cehte 3, Medved 3(1), Burić S. 6, Burić B., Szyba 4, Skube 4, Ferlin, Golčar 4, Šoštarič, Kleč 2, Dobelšek 1, Gams, Zaponšek, Nosan 2, Dujmovič 8.

RK Trimo Trebnje: Jelovčan (2 obr), Femec 1, Radelj 2, Skol 5(2), Kotar 2, sušin 2, Potočnik 2, Udovič 1, Sašek 5, Ferkulj 2, Grandovec M., Grandovec T. 2, Florjančič 4, Brana (3 obe), Urbič (2 obr).

Tekma se je začela rezervirano, obe ekipi so igrali slabšo obrambo. Gorenje je narekoval ritem in povedel za 4 zadetke (8:4). Trimo se ni predajal in po nekaj uspešnih akcijah smo uspeli ujeti priključek (11:9). Prednost se je nato gibala med 2 in 3 zadetki v korist domačinov, osem minuti do konca polčasa pa smo uspeli priti le na gol zaostanka (15:14). Po minuti odmora so se domačini zopet uspeli odlepiti in prav ob izteku polčasa povesti za 4.

Drugi polčas smo začeli obetavno in prišli le na dva gola zaostanka (21:19) potem, ko smo zgrešili še dve lepi priložnosti. Domačini so že v 36. minuti vzeli minuto odmora. Nato so domačini zopet ušli na štiri zadetke razlike, katere nismo več uspeli ujeti. Razlika je narasla na -8(29:21), nato pa smo zamenjali praktično vso postavo. Igrali so vsi igralci, tudi trije vratarji in končnih -9 je realnih. Gorenje je ob svojem pravem pristopu enostavno boljši, mi pa bomo svoje priložnosti iskali na preostalih srečanjih.