Premagali tudi žilavo Dobovo

Sobota, 1.4.2017; Rokometaši Trima v ligi za obstanek ostajamo neporaženi. V 4. krogu smo premagali borbeno Dobovo.

RK Trimo Trebnje : RD Dobova  25 : 22 (14 : 8)

RK Trimo Trebnje: Cvetko 3, Djurdjevič 1, Florjančič 2, Grojzdek, Vencelj, Skol (3), Kotar Matic 3(2), Sikošek Pelko 1(1), Kotar Mi., Kotar Mar., Sašek 2, Udovič (1), Horžen 1, Mlakar, Grandovec T. 3, Urbič (12 obr).

RK Dobova: Zafran 1, Humek 1, Rožman, Kostanjšek, Toporišič, Baznik, Hardović, Prezelj, Koprivc 3, Krnc 2, Kučič 4(1), Cigler 2, Smojver 3, Milutinović, Hotko 6(1), Blaževič.

Tekmo smo dobro začeli in povedli z 2:0 in 4:1. Nato smo držali prednost dveh, treh golov. Dobro je branil Urbič, obramba na nivoju, v napadu pa smo bili raznovrstni. V 25. minuti smo po golu Horžena prvič povedli za 4, nato pa odigrali dobro končnico polčasa in povedli za velikih 6.

Drugi polčas smo začeli podobno, a kmalu smo imeli težave z realizacijo. Gostje so v 41. minuti približali na -3, a smo se zbrali. Odgovorili smo z delnim izidom 3:0 in zopet kontrolirali tekmo. Veliko smo menjali, v tem pa mogoče malo izgubili ritem. Nekaj napak v napadu pri čistih strelih nas je pripeljalo v situacijo, da smo goste vrnili iz mrtvih. V 54. minuti so se približali le na -2. Po minuti odmora smo zamenjali ekipo, ki je nato tekmo mirno pripeljala do konca. Četrta zmaga je pod streho, gostje pa bodo s tako igro nevarni vsakemu nasprotniku.

Tekma je imela tudi humanitarno noto. Zbirali smo denar za bivšega igralca Nenada Stojakovića in uspeli zbrati 822 €. Upamo, da bodo Nenadu v pomoč.