Pravi pristop na Dolu prinesel zasluženo zmago

Četrtek, 20.4.2017;

Rokometaši Trima smo tekmece iz Dola pri Hrastniku vzeli resno, to pa je prineslo zanesljivo zmago. Vsi igralci so prikazali borbeno igro in se izkazali.

RK Dol TKI Hrastnik : RK Trimo Trebnje  22 : 28 (11 : 17)

RK Dol TKI Hrastnik: Seme, Brilej 2, Klepej 2, Ajdari 2, Blagotinšek 1, Zore 1, Škorc, Bauerheim 4, Guček 7, Moljk, Hribšek 2, Ramič, Ribič, Jakopič 1, Simončič, Sikošek.

RK Trimo Trebnje: Cvetko 1, Djurdjevič 4, Grojzdek 1, Vencelj, Skol 4(1), Kotar Mat.3, Sikošek Pelko, Kotar Mi., Kotar Ma., Sašek 2, Udovič 6(3), Horžen 1, Mlakar 1, Grandovec 5, Mikec, Urbič (15 obr).

Tekmo smo odprli z veliko željo. Na začetku sta bili le dve izenačenji, nato pa vodstva nismo pustili iz rok. Domačini so tudi pokazali željo in nam relativno sledili do 14. minute (6:7).  Nato pa smo naredili delni izid 6:0 in povedli z 13:7. Ko je Skol v 23. minuti zadel za +8 (15:7), smo opravili delno rotacijo igralcev. Nato smo naredili nekaj manjših napak in domačini so se približali na -5 (10:15, 27. min). Do polčasa smo nato vodstvo zopet povečali, ko je z zvokom sirene za +6 zadel Mlakar.

Drugi polčas smo hoteli igrati v istem ritmu, nismo želeli pasti. Domačini so na začetku še poizkušali obrniti rezultat, a smo ohranjali varno razliko. Vodili smo za sedem golov, najbližje so domačini prišli na -5 (15:20, 41. min). Na golu je bil zelo razpoložen Urbič, ki je popravljal vse napake obrambe in branil tudi stoodstotne strele domačinov. Lahko smo igrali z širokim naborom igralcev, vsi so bili razpoloženi za igro. Razlika je nihala med 5 in 7 zadetkov prednosti, za kar pa smo morali biti koncentrirani. Nič nam ni bilo podarjeno, tak rezultat smo si izborili. Do konca tekme smo kontrolirali potek igre, v zadnjih minutah smo igrali z vsemi igralci v zapisniku. Zmaga je bila zaslužena, pristop tudi na nivoju.

Sedaj nas čaka zelo pomembna tekma v Trebnjem z Mariborom, v sredo, 26.4. ob 20h, s katerim se borimo za končno 7. mesto. Še prej pa velja omeniti mladinsko tekmo Trima in Celja jutri, v petek, 21.4. ob 19:30, ko se naši mladinci borijo za državni naslov. Vabljeni na tekmi!