Pomembna zmaga na težkem gostovanju za SDB

V soboto, 26.1. 2013, ob 14.00 je bila v športni dvorani Mokerc odigrana tretja polfinalna tekma RK Trima Trebnje. Njihov nasprotnik je bil RK Mokerc. Trebanjski rokometaši so v napeti končnici zmagali za en zadetek ter tako dosegli izredno pomembno zmago, saj so v gosteh premagali ekipo, ki je lani osvojila 2. mesto v državi. Končni rezultat tekme je bil 21:22. za Trimo.

RK MOKERC : RK TRIMO TREBNJE     21 : 22   (9 : 12)

RK TRIMO TREBNJE: Kotar Marko 6 (2), Horžen K. 4, Brezovar, Poglavc 2, Jaklič 2, Medved 3, Hriberšek 5,  Majzelj, Jerlah, Falkner, Zakošek 12 obramb (38 %), Hribar, Gabrijel;

[singlepic id=994 w=320 h=240 float=left]Začetek tekme je bil odličen, saj so Trebanjci povedli z rezultatom 3:0. Odlična igra v obrambi ter izvrsten vratar Žan Zakošek domačinom niso dovolili lahkih zadetkov. V 6. minuti je bil rezultat 2:6 za Trebanjce. Z delnim izidom 4:0 je domačinom uspel priključek na 6:6. Neodločen rezultat je bil nato še pri 8 : 8, nato pa Trimovci svoje prednosti niso več izpustili iz rok. Na odmor so odšli s prednostjo treh zadetkov (9:12).

V drugem polčasu so bili Trebanjci ves čas v rahli prednosti. Njihova najvišja je znašala 4 zadetke (17:21). Na koncu je uspelo domačinom poraz omiliti, lahko pa bi bil rezultat tudi neodločen, saj so imeli Ižanci zadnji napad, vendar jim je to odlična trebanjska obramba preprečila. Navkljub bolezni Miha Kotarja so mladi Trebanjci prikazali odlično igro ter zasluženo osvojili novi dve točki. Že v nedeljo, 3. 2. 2013, jih čaka nova tekma v domači dvorani proti Ivančni Gorici.