Po zaostanku z -7 do točke zlata vredne!

Naša članska ekipa je na pomembnem gostovanju v Kopru prišla do zelo pomembne točke, potem ko je na koncu prvega polčasa zaostajala že za +7.

Danes v kadru zaradi poškodbe ni bilo Uroša Udoviča. Foto: Dominik Pekeč/RK Trimo Trebnje

Trener trebanjske zasedbe Benjamin Teraš danes ni mogel računati na poškodovanega Uroša Udoviča, tako da se je namesto v kadru znašel obetavni Jan Horžen. V moštvo se je po lažji poškodbi vrnil Marko Kotar, poleg tega pa sta na tribuni ostala še Amar Hasić in Timotej Majzelj.

Srečanje v Areni Bonifika so bolje pričeli domači ter na uvodu povedli z 2:0. V nadaljevanju smo se vendarle »zbudili« in z golom Adama Seferovića v 7. minuti izenačili na 3:3. Nato je sledila igra »gol za gol«, Koprčani pa so se v 19. minuti oddaljili že za -3 (9:6). Tik za tem je gostujoči trener Benjamin Teraš vzel prvo minuto odmora. Slednja nikakor ni izboljšala igro gostov, saj so Koprčani z delnim izidom 3:0 v 26. minuti povišali prednost že na +5 (12:7). Do konca prvega dela nikakor ni steklo, tako da je Koper na odmor odšel s prednostjo +7 (14:7).

Na uvodu drugega polčasa smo lahko videli igro »gol za gol«, v 50. minuti pa so se Trebanjci z boljšo predstavo in delnim izidom 0:5 približali na -2 (18:16). Sledila je zelo razburljiva končnica, kjer so Trebanjci z golom Adama Seferovića v 56. minuti povedli z 19:20. Prednost so do konca tekme ohranjali, a je nato zmanjkalo časa za veliko senzacijo v Kopru, tako da se je tekma končala z rezultatom 23:23.

Pri domačih sta se s petimi zadetki izkazala Nino Grzentič in Adam Bratkovič, v trebanjski zasedbi pa je s sedmimi goli blestel Gal Cirar.

Izjava Adama Seferovića po remiju v Kopru:

NLB liga, 5. krog:

Danes, ob 20.30:

RD Koper – RK Trimo Trebnje 23:23 (14:7)

RD Koper: Haseljić 2 obrambi, Kocjančič, Postogna 6 obramb; Dolenc, Grzentič 5, Krečič 3, Matijaševič 2, Moljk, Smolnik 3, Sokolič 2, Guček, Zugan, Marić 3, Planinc, Stopar, Bratkovič 5; Trener: Peter Mičovič.

RK Trimo Trebnje: Urbič 2 obrambi, Brana 8 obramb; Cvetko, Jerlah, Seferović 5, Dobovičnik 5, Matic Kotar 3, Miha Kotar 1, Marko Kotar, Sašek, Redek 1, Bojanić, Grbić, Horžen, Grandovec 1, Cirar 7; Trener: Benjamin Teraš.