Peklensko vzdušje v Trebnjem videlo remi

Rokometaši Trima Trebnjega so v 18. krogu NLB lige gostili ekipo mariborskega Branika in remizirali z 28:28 (11:14). Tekma je potekala v peklenskem vzdušju, ki ga je pričaralo 400 gledalcev.

Moštvi sta tekmo odprli izenačeno, trebanjski rokometaši pa so hitro pokazali veliko željo po zmagi. V osmi minuti so z golom Matica Kotarja povedli s 4:2 in prednost mirno ohranjali do konca prve polovice prvega polčasa. Mariborčani so rezultat kasneje hitro nagnili na svojo stran in z delnim izidom 0:4 povedli s 7:8. Prednost so v svojih držali med dvema in tremi goli, ob odmoru pa vodili z 11:14.

Vijoličasti so drugi del odprli agresivno in še naprej ohranjali vodstvo. V 35. minuti so zaradi izključitev Jerebieja in Štumpfla igrala z dvema igralcema manj, dve minuti kasneje pa je rdeči karton zaradi grobega prekrška prejel še Andraž Velkavrh in tako so domači igrali s tremi igralci več. Gostje so večino drugega dela vodili med dvema in tremi goli, prednost pa je v 52. minuti narasla že na +5 (21:26). Sledila je razburljiva končnica, v kateri so se Trebanjski rokometaši z golom Cirarja približali že na -2 (24:26). Na koncu sta si ekipi vendarle razdelili točko, končni izid tekme pa je bil 28:28.

Najboljši strelec tekme je bil s trinajstimi zadetki Gal Cirar, pri gostih je s šestimi goli blestel Nikola Ranevski.

Trebanjci bodo v naslednjem krogu odhajajo v Ribnico, vijoličaste rokometaše pa čaka domača tekma z Dolom.

Matic Kotar po tekmi za klubsko televizijo:

NLB liga, 18. krog:

Petek, 15. februarja, ob 19.00 (Športna dvorana OŠ Trebnje):

RK Trimo Trebnje – RK Maribor Branik 28:28 (11:14)

RK Trimo Trebnje: Brana 8 obramb, Urbič 2 obrambi; Cvetko 5, Seferović, Dobovičnik 1, Matic Kotar 2, Miha Kotar , Marko Kotar, Udovič, Sašek 1, Majzelj, Redek, Bojanić 2, Grbić, Grandovec 4, Cirar 11 (6/6); Trener: Benjamin Teraš.

RK Maribor Branik: Đurica 4 obrambe, Simonič; Žabić 2, Planinšek, Celminš 4, Marušič 3, Sok, Jerenec 6, Velkavrh 1, Ranevski 1, Budja, Jerebie 2, Golik 3, Bogunović, Buneta 5, Štumpfl 1; Trener: Marko Šibila.