OŠ Trebnje na področnem prvenstvu osvojila 1. mesto

V četrtek, 24. 11.  2012 se je v športni dvorani OŠ Trebnje odvijalo področno prvenstvo v rokometu za osnovne šole. Fantje so tekmovali v kategoriji letnika 1998 in mlajši. OŠ Trebnje je na turnirju osvojila 1. mesto in se uvrstila v četrtfinale, torej med 32 najboljših osnovnih šol v Sloveniji. 

Na področno prvenstvo se je uvrstilo 6 ekip: OŠ Trebnje, OŠ Loka, OŠ Metlika, OŠ Šmihel in OŠ Center Novo mesto. OŠ Trebnje je odigrala 4 tekme in vse gladko zmagala. Prvo tekmo so Trebanjci igrali proti OŠ Center in zmagali z rezultatom 27:9. Drugo tekmo so igrali proti OŠ Šmarjeta ter zmagali z rezultatom 21:9 ter se zanesljivo uvrstili v polfinale. V polfinalu so se pomerili proti ekipi OŠ Loka in zmagali z rezultatom 21:9 ter se uvrstili v finale. V finalu se je OŠ Trebnje pomerila proti OŠ Metlika in zanesljivo zmagala z rezultatom 16:10. Tako je OŠ Trebnje osvojila prvo mesto in se uvrstila med 32 najboljših osnovnih šol v Sloveniji. Tekme so se igrale po pravilih RZS, igralni čas ene tekme je bil 2×10 minut. Za OŠ Trebnje je nastopilo 17 fantov in prav vsi so člani Rokometnega kluba Trimo Trebnje.

Rezultati tekem: 

1. tekma: OŠ TREBNJE : OŠ CENTER     27:9  (13:4)           

2. tekma: : OŠ ŠMIHEL : OŠ LOKA    9:14  (3:7)

3. tekma: OŠ ŠMARJETA : OŠ CENTER   12:12  (5:4)

4. tekma: OŠ METLIKA : OŠ  LOKA  17:10  (10:3)

5. tekma: OŠ TREBNJE : OŠ ŠMARJETA  19:6  (10:5)

6. tekma: OŠ ŠMIHEL : OŠ METLIKA   7:16  (4:7)

Polfinale 1: OŠ TREBNJE: OŠ LOKA  21:9  (16:4)

Polfinale 2: OŠ ŠMARJETA : OŠ METLIKA  5:14  (2:8)

Za 3. mesto: OŠ LOKA : OŠ ŠMARJETA  16:8   (10:3)

Za 1. mesto: OŠ TREBNJE: OŠ METLIKA  16:10  (8:4)


Učenci, ki so nastopali za OŠ Trebnje:
 Urban Verbič, Nino Špelič, Gašper Potrebuješ, Aljoša Senica, Marko Kotar, Miha Kotar, Kristjan Horžen, Žiga Medved, Peter Jakob Candellari, Andraž Brezovar, Žan Zakošek, Luka Rogelj, Urh Poglavc, David Hriberšek, Nejc Jaklič, Luka Falkner in Timotej Majzelj.

D. L.