Ormožani v končnici tekme do zmage

Rokometaši Trima Trebnjega so na gostovanju v 3. krogu Lige NLB za obstanek zabeležili poraz pri ekipi Jeruzalema iz Ormoža. Slednja je v končnici zasluženo slavila z rezultatom 27:24.

Trebanjski rokometaši so srečanje v Veliki Nedelji odprli po načrtih in z goloma Dobovičnika ter Seferovića povedli z 0:2. Prednost so še naprej držali v svojih rokah, vse do 17. minute, ko je za prvo domače vodstvo na tej tekmi zadel Gregor Ocvirk. V izdihljajih prvega polčasa so gostje prevzeli tempo igre, a gostitelji so ob koncu vendarle strnili svoje misli in v zadnji minuti izenačili za končni izid prvega dela 11:11.

Gostje so v uvodnih minutah drugega polčasa še uspeli narekovati tempo, nato pa je domača ekipa nagnila tehtnico na svojo stran in ohranjala vodstvo med enim in dvema goloma. Moštvi sta večino drugega dela igrali trdo in napeto igro gol za gol, v prednosti Ormožanov. Ti so v končnici ostali bolj zbrani in na koncu tudi zasluženo slavili z izidom 27:24.

Najboljša strelca Ormožanov sta bila s sedmimi goli Gregor Ocvirk in Rok Žuran, pri Trebanjcih je prav takšen strelski izkupiček dosegel tudi Matic Kotar.

Jeruzalemčke v naslednjem krogu čaka domača tekma z novomeško Krko, Trimo pa se bo udaril z rivalom iz Ivančne Gorice. Termin tekme bo znan naknadno.

“Tekmo smo odprli dobro, povedli že za dva, a na koncu polčasa dovolili Ormožu, da je izenačil. V drugem polčasu pa je bila slika obratna. Oni so odlično začeli, mi pa jih nikakor nismo uspeli dohiteti. Ko pa smo ga, pa se je Ormož po nekaj naših napakah znova oddaljil. Jeruzalem je srečanje v končnici odigral izkušeno,” je srečanje videl Gal Cirar.

Liga NLB za obstanek, 3. kolo:

Petek, 5. aprila, ob 20.00 (Športna dvorana Velika Nedelja):

RK Jeruzalem Ormož – RK Trimo Trebnje 27:24 (11:11)

RK Jeruzalem Ormož: Zemljič 8 obramb, Balent 4 obrambe, Firšt Šeruga; Bogadi 1, Šoštarič 2, Ocvirk 7, Čudič 3 (3), Žuran 7, Gašper Hebar, Šulek, Kocbek 1, Niedorfer, Kosi 3, Mesarić 3, Ciglar; Trener: Saša Prapotnik.

RK Trimo Trebnje: Brana 12 obramb, Urbič, Hasić; Cvetko 1, Seferović 2, Dobovičnik 6, Matic Kotar 7 (2), Miha Kotar, Marko Kotar, Udovič 1, Sašek, Redek, Bojanić 4, Grbić, Grandovec, Cirar 3 (1); Trener: Benjamin Teraš.

6 RK SVIŠ IVANČNA GORICA 2 0 1 1 57 60 -3 6
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk