V nedeljo, 21. 4. 2013, ob 15.00 je bila v športni dvorani Bonifika odigrana trinajsta polfinalna tekma za kadeteNjihov nasprotnik je bil druga ekipa RK Cimos Koper. Trebanjski rokometaši so zmagali za  12 zadetkov in se že krog pred koncem polfinalne skupine uvrstili na finalni turnir, ki bo 18. in 19. maja v Celju. Pred finalnim turnirjem trebanjske fante čaka  še domača tekma proti prvi ekipi RK Cimos Koper. Tako imamo v letošnji sezoni zopet 3 selekcije, ki so se uspele uvrstiti na finalni turnir najboljše četverice v Sloveniji v svoji kategoriji.  Po zgodovinski sezoni v preteklem letu za mlade trebanjske rokometaše tudi v letošnji sezoni potrditev, da se v Trebnjem z mladimi rokometaši dela odlično.

CIMOS KOPER (2. ekipa) : RK TRIMO TREBNJE      19 : 31   (8 : 18)

RK TRIMO TREBNJE:  Potrebuješ Gregor, Krevs 1,  Mlakar 1,  Butkovec Tim 1, Gruden David 3, Gruden Timotej 2,  Križman Urban,  Lukšič,  Kravcar 4, Zaplotnik 4, Polhe 4,  Kotar Matic 6, Jerlah, Baznik 4, Urbič 1, Ferlin Nino, Vencelj;

Kapetan kadetske ekipe RK Trimo Trebnje Žiga Urbič o tekmi: ” Tekmo smo začeli zelo dobro, saj smo se zavedali, da je današnja zmaga vstopnica v finale. Celo tekmo so fantje igrali na visokem nivoju. Polčas smo dobili z 18:8. Dobro igro smo nadaljevali tudi v drugem polčasu in tako razliko še povečali. Končni rezultat je bil 31:19.

Na svoje fante sem zelo ponosen, saj smo celo sezono delovali kot prava ekipa. S trudom in malo sreče smo si priborili vstop v finale, ki bo 18. in 19. maja v Celju. Pozivam vse navijače, da bi se zbrali v čim večjem številu in nas prišli spodbujat. Vi navijate, mi zmagujemo! “