Nesrečen poraz v Izoli

Četrtek, 10.3.2016; Rokometaši Trima smo izgubili tekmo v Izoli, potem ko v končnici nismo zadeli kar štirih sedemmetrovk in dveh protinapadov.

RD Istrabenz Izola : RK Trimo Trebnje  26 : 25 (15:16)

RD Istrabenz Izola: Gregorič, Jurič, Čolić, Božič 7(3), Zorič-Stepančič 1, Štavar, Žgavec 1, Čosić 6, Kecman 1, Puhanič, Redžič 2, Vukovič 1, Ravlija, Velkavrh 7, Matijaševič, Madžarevič.

RK Trimo Trebnje: Djurdjevič 2, Florjančič 2, Murčehajič 2(1), Kotar 5(1), Sušin 6, Udovič, Sašek, Pernovšek, Grandovec M., Grandovec T. 2, Mikec, Brana (9 obr), Urbič (6 obr).

Tekmo nismo začeli tako bojevito, kot smo se dogovorili in obljubili. Zato smo domačinom na začetku dovolili priključek in rahlo vodstvo. Šelo po minuti odmora sredi polčasa smo se zbrali in odigrali malo bolje. Kljub temu je bilo prisotnih kar nekaj začetniških napak (žoge v avt, prestop iz protinapada,…), da se več kot za 2 gola nismo odlepili. Polčas smo tako zaključili z golom prednosti.

Med polčasom je bil dogovor jasen, kako moramo odigrati. Želja je bila prisotna, a glave najbrž na drugem koncu. Prihajali smo do priložnosti, a gola nismo uspeli zadeti. Poleg tega smo po dobri obrambi, ko so domačini že imeli pasiven napad, storili nekaj napak. Po vodstvu 20:18 nismo zadeli nekaj čistih priložnosti (protinapad, dve čisti situaciji iz črte, sedemmetrovko). Tako so domačini prišli na velikih +3. Minuta odmora je prišla prav, poizkusili smo se zbrati. Odigrali smo bolje v obrambi, v napadu pa nismo izkoristili (še) kar tri sedemmetrovke (skupno pet) in “zicer”. Kljub takim napakam smo uspeli izenačiti. Nato pa dobili prepoceni gol, a imeli zadnji napad. A ko ne gre, ne gre, žogo smo sami vrgli v avt in si tako zaprli vrata dobremu rezultatu.