Na uvodni tekmi klonili proti novincu

Rokometaši Trima Trebnje so na prvi tekmi NLB lige v Ivančni Gorici klonili z rezultatom 24:19.

Našo člansko ekipo naslednjo soboto čaka nova preizkušnja, ko se bodo v domači dvorani pomerili proti Jeruzalem Ormožu.

Tekmo v Ivančni Gorici je z golom odprl Matic Košir. SVIŠ-eva obramba je bila na uvodu zelo agresivna. Prva izključitev na tekmi je sledila v 12. minuti, ko je na klop za dve minuti moral oditi Vladimir Bojanić. Kljub temu so Trebanjci pričeli boljše in v minuto kasneje z golom Matica Kotarja povedli z rezultatom 3:4. V 18. minuti je Simon Stopar popeljal Ivančane do +2 (7:5). V nadaljevanju so rokometaši Trima Trebnje naredili nekaj napak, kar so izkoristili domači in v 25. minuti povedli za +3 (10:7). Domači so do konca polčasa ohranjali prednost ter v garderobo odšli s prednostjo +4 (13:9).

Drugi polčas se je za trebanjske rokometaše začel zelo slabo. Domači so namreč z delnim izidom 3:0 povedli za +7 (16:9). Izbrana vrsta Benjamina Teraša je v nadaljevanju zaigrala bolje ter v 39. minuti znižala zaostanek na -5 (17:12). Kljub temu so bili Trebanjci danes precej nemočni in v 44. minuti zaostajali že za -8 (20:12). V 56. minuti je prišlo do rdečega kartona. Vladimir Bojanić je namreč s tretjo izključitev za dve minuti predčasno končal srečanje. Do konca tekme so Ivančani lepo ohranjali prednost ter na koncu slavili s 24:19.

Ivančane v naslednjem krogu čaka gostovanje pri Dolu iz Hrastnika, Trebanjci pa doma gostijo Jeruzalem Ormož.

Izjave iz tabora Trima po koncu srečanja:

NLB liga, 1. krog:

Danes, ob 19.00:

RK SVIŠ Ivančna Gorica – RK Trimo Trebnje 24:19 (13:9)

RK SVIŠ Ivančna Gorica: Škorc 10 obramb, Struna, Vencelj 1 obramba; Tekavec, Knez 5, Zafran 3, Fink 2, Grojzdek, Hrovat 1, Stopar 5, Pirnat, Kutnar, Krabonja 2, Željko 1, Bučar 1, Košir 3.

RK Trimo Trebnje: Brana 6 obramb, Urbič, Hasić; Cvetko, Seferović 2, Dobovičnik 1, Matic Kotar 3, Marko Kotar 4, Udovič 3, Sašek 3, Majzelj, Redek 1, Bojanić, Grbič, Grandovec 1, Cirar.

RK Dol TKI Hrastnik – RD Urbanscape Loka 23:25 (10:12)