Na pripravljalni tekmi proti NEXE-ju visoko izgubili

Naša članska ekipa je včeraj v domači dvorani OŠ Trebnje gostila ekipo aktualnih hrvaških podprvakov in visoko izgubila z rezultatom 29:39. Vse misli pa so sedaj že usmerjene na prihodnji obračun, ki ga bomo naslednji petek odigrali doma proti Riku Ribnici.

Današnje srečanje je bilo namenjeno predvsem rotiranju, obenem pa je glavni trener Benjamin Teraš ponudil nekoliko več minutaže igralcem, ki ne dobivajo veliko priložnosti v prvenstvu.

Tekmo so bolje pričeli gostje iz Našic, ki so v 5. minuti povedli z 2:5. Sledila je igra »gol za gol«, a so gostje izkoristili nekaj tehničnih napak domačih in s tremi zaporednimi goli povišali prednost na +5 (5:10). V nadaljevanju smo zaigrali precej bolje in v končnici prvega polčasa z delnim izidom 5:1 znižali zaostanek na -3 in na odmor odšli z rezultatom 16:19.

Na uvodu drugega dela igre se je poznala velika premoč gostov, ki so si z delnim izidom 1:9 priigrali prednost +11 (19:28). V nadaljevanju so še nekajkrat povišali prednost, tako da je srečanje končalo z rezultatom 29:39 v korist aktualnih hrvaških podprvakov.

Pri Trebanjcih se je s šestimi zadetki izkazal Tevž Grandovec, za gostujoče moštvo pa je deset golov prispeval Mario Tomić.

Trebanjce sedaj čaka premor, prihodnji petek pa ob 19. uri v domači dvorani OŠ Trebnje pričakujemo derbi z Rikom Ribnico.

Pripravljalna tekma:

Danes, ob 18.00:

RK Trimo Trebnje – RK NEXE Našice 29:39 (16:19)

RK Trimo Trebnje: Urbič, Brana 1 zadetek; Cvetko, Jerlah, Matic Kotar, Seferović 4, Dobovičnik, Miha Kotar 2, Marko Kotar 5, Udovič 3, Sašek 1, Redek, Bojanić 2, Horžen 1, Grandovec 6, Cirar 2; Trener: Benjamina Teraš.