MLA: Zmaga za drugo mesto

Ribnica 4.5.2017. Pomembnost tekme je bila velika, saj nam je zmaga prinašala končno drugo mesto. Po tekmi z Celjani, kjer resnično ni bil naš dan, smo v uvodu tekme bili dokaj previdni, saj se Ribnica bori za prvoligaški status in so bili zelo odločni do desete minute, potem pa se je začela videti razlika v kvaliteti. Obramba 5:1 je bila kompaktna in z tem učinkovit protinapad. Polčas se je končal z razliko štirih golov. V drugem delu smo delovali še bolj odločno. Z globokim pokrivanjem smo zmedli nasprotnika in dosegli razliko osmih golov in tekmo mirno pripeljali do novih dveh točk. Razlika bi bila lahko še višja, vendar so se zopet pojavile nespametne tehnične napake, ki pa niso vplivale na rezultat. Na vratih je dobro branil Vencelj, v napadu pa je bil razpoložen Željko. Zmaga je prinesla končno drugo mesto, kar je lahko dobra vzpodbuda za to generacijo, ki ima v sebi poleg kvalitete tudi močan timski duh.

RD RIKO RIBNICA : RK TRIMO 27 : 33 (16:20)
Strelci: Pelko 1, Željko 12, Horžen 6, Mlakar 2, Verbič 5, Kotar Marko 6, Mikec 1.