Loka preprosto boljša

16. krog NLB lige, dvorana OŠ Trebnje, 16. februar, 19.00.

RK Trimo Trebnje : RD Urbanscape Loka      25:30 (15:18)

Cvetko 1, Djurdjevič, Florjančič, Horžen 1, Hasič, Skol 2, Matic Kotar 4, Sikošek Pelko, Marko Kotar 3, Udovič 3, Sašek 1, Rozman 4, Ratajec 4, Grandovec 2, Mlakar, Urbič.

Obe ekipi sta začeli v obrambni postavitvi 5-1, z agresivno igro v obrambi, gostje pa so začeli bolje in povedli z 1:3, po nekaj smole v napadu za domače. Gostje so z potrpežljivo igro v napadu prebijali domači obrambo in v 10. minuti povedli s 3:6. Domači imeli kar nekaj težav v napadu, saj je obramba gostov dobro prekinjala izdelane akcije Trebanjcev in nekajkrat prišla do lahkih zadetkov iz protinapadov. Niti so v svojih rokah ohranjali gostje in vodili za 2-3 zadetke cel prvi polčas. S kombinatorno igro so razbijali obrambo Trima iz vseh pozicij, še posebej uspešen je bil Alen Šibanc s 6 zadetki.

S sredine igrišča so v drugem polčasu začeli gostje, trener Roman Šavrič pa je zopet zaukazal obrambno postavitev 5-1., ki v prvih 10 minutah ni prenesla željenega učinka. Gostje so še naprej z potrpežljivo igro zadevali iz vseh pozicij in ohranjali varno vodstvo iz prvega polčasa. V 42. minuti se je po prekršku Berganta poškodoval Rok Skol in zapustil igro. Na mesto organizatorja je prišel mladi Marko Kotar, ki je zadel takoj po vstopu. Klub solidnemu napadu so domači puščali preveč prostora Kavčiču, ki je na levem beku igral izvrstno. V zadnjih 15 minutah smo spremljali bolj nervozno igro z manj zadetki na obeh straneh. Gostje iz Loke so uspeli zadržati prednost do konca in zasluženo zmagali.

Igralec tekme: Aleks Kavčič