Kljub zmagi brez možnosti za preboj v Ligo NLB za prvaka

Rokometaši Trima Trebnjega so pred nabito polno domačo dvorano v derbiju 21. kola Lige NLB gostili ekipo Urbanscape Loke in slavili s 25:22 (16:11). Kljub temu pa ta zmaga ni pripomogla, saj je bila škofjeloška zasedba z večjim številom golov v gosteh boljša in se predčasno prebila v Ligo NLB za prvaka.

Trebanjski rokometaši so derbi 21. kola Lige NLB odprli obetavno in že takoj zagospodarili na igrišču. V sedmi minuti je Gal Cirar popeljal gostitelje do vodstva s 4:1, domačini pa so še naprej mirno držali vodstvo v svojih rokah. Ločani so se sicer v 12. minuti z zadetkom Šibanca približali na gol zaostanka (6:5), a to ni zmotilo gostiteljev, ki so še naprej stopnjevali prednost. Slednja je v 17. minuti po  golu Bojanića poskočila na +4 (9:5) in Robert Beguš je bil primoran vzeti prvo minuto odmora na srečanju. A ta nikakor ni pripomogla gostom, tako da so Trebanjci na krilih Seferovića v 29. minuti vodili že +6 (16:10). Ekipi sta na odmor odšli z izidom 16:11.

Domačini so v drugem polčasu odlično narekovali tempo gostujoči ekipi, ki je v 34. minuti izgubljala že z 18:11. Škofjeločani so v nadaljevanju zaigrali nekoliko bolje in z delnim izidom 2:5 znižali zaostanek na -4 (20:16). Sledila je napeta in razburljiva končnica. Trebanjci so v zadnjih desetih minutah držali prednost med petimi in tremi zadetki, gostje pa so v zadnji sekundi z golom Šibanca postavili končni izid na 25:22. S tem je trebanjska ekipa izgubila vse možnosti za napredovanje v Ligo NLB za prvaka.

Najboljši strelec domačih je bil s šestimi goli Adam Seferović, pri gostih je s sedmimi zadetki blestel Alen Šibanc.

Trebanjce v zadnjem krogu rednega dela Lige NLB čaka gostovanje pri Dol TKI Hrastniku, Ločani pa bodo doma gostili Koper.

»Zahvaljujemo se vsem navijačem za izjemno izkazano podporo. Zdaj nas čaka gostovanje na Dolu pri Hrastniku, ki ga ne smemo vzeti z levo roko,« je po tekmi dejal Matic Kotar.

»Danes naša igra ni bila na nivoju. Tekmo smo nekako igrali v krču, saj je bila tudi trebanjska obramba odlična. Z njo smo imeli veliko težav, še posebej vratar je blestel. Bili smo že v izgubljenem položaju, vendar smo se uspeli rešiti. Z zmago smo izpolnili sezonski cilj, to pa je uvrstitev v Ligo NLB za prvaka,« pa dodal škofjeloški trener Robert Beguš.

Liga NLB, 21. kolo:

Petek, 8. marca, ob 19.00 (Športna dvorana OŠ Trebnje):

RK Trimo Trebnje – RD Urbanscape Loka 25:22 (16:11)

RK Trimo Trebnje: Brana 12 obramb, Urbič 1 obramba, Hasić; Cvetko 3, Seferović 6, Dobovičnik 5, Matic Kotar, Miha Kotar 1, Marko Kotar 1, Uroš Udovič 5, Klemen Sašek, Jan Redek, Vladimir Bojanić 2, Lan Grbić, Tevž Grandovec, Gal Cirar 2; Trener: Benjamin Teraš.

RD Urbanscape Loka: Božnar 4 obrambe, Dobaj, Juričan; Vrbinc 1, Šibanc 7 (1), Gartner, Jamnik 5, Matevž Jesenko, Bradeško 1, Mali, Jeseničnik, Pipp 2, Bergant, Aljaž Jesenko 5 (4), Bogdanič-Jenko 1, Marinović; Trener: Robert Beguš.