V petem kolu polfinalne skupine A, smo kadeti RK Trimo Trebnje gostili ekipo ŠD Mokerc-IG. Tekma se je začel izenačeno, Trimovci pa smo ob izigranih priložnostih večkrat neuspešno zaključili s strelom, tako da so gostje hitro prišli do dveh zadetkov prednosti. V obrambi nismo uspeli zaustaviti fizično močnejših gostov, v napadu pa je bilo vse preveč tehničnih napak in zgrešenih strelov. Gostje so tako v 27. minuti srečanja povedli z 8:14. Do polčasa smo uspeli znižati prednost na 10:14. V drugem polčasu smo poizkušali agresivnejše odigrati v obrambi, kar nam je deloma uspelo in počasi smo se približali gostom na dva zadetka zaostanka. V 54. minuti pa nam je uspeli povesti z 22:21. Takrat smo ponovno zgrešili dva stela in gostje so v 56. minuti povedli za dva zadetka 23:25. Z požrtvovalno igro v obrambi smo v zadnji minuti izenačili na 25:25 in imeli napad, katerega pa smo zapravili in gostje so iz protinapada zadeli za 25:26. V zadnjem napadu smo 15 sekund pred koncem uspeli izenačiti in potem ubraniti zadnji napad gostov. Srečanje se je končalo z rezultatom 26:26.

RK Trimo Trebnje : ŠD Mokerc – Ig  26:26 (10:14)

RK Trimo Trebnje: Potrebuješ 5, Rajkovič, Stare, Špelič 3, Verbič 6, Brezovar, Horžen 2, Kotar Ma. 6, Medved 3, Poglavc, Rogelj, Zakošek, Kotar Mi. 1; trener: Benjamin Teraš