Jesenski del zaključen z zmago na Obali

Rokometaši Trima so z visoko zmago pri Butan Plin Izoli uspešno končali jesenski del in se po petnajstih odigranih kolih nahajajo na četrtem mestu.

Trebanjci so na poplavljeni Obali zanesljivo osvojili novi točki, zadnjeuvrščeni rokometaši iz Izole jim niso povzročili nobenih preglavic na poti do devete zmage v tej sezoni.

Izbranci gostujočega trenerja Ivana Vajdla so temelje za zmago postavili že v prvem polčasu. Do 17. minute je bila tekma “odprta” (8:10), nato pa so Dolenjci zaigrali bolj odločno in na veliki odmor odšli s prednostjo šestih golov (17:11). V drugem polčasu so vseskozi igrali resno in odgovorno ter imeli pod nadzorom gostitelje. V 51. minuti so si priigrali tudi najvišje vodstvo na tekmi (28:17).

V trebanjski ekipi je bil najbolj učinkovit Anže Dobovičnik s šestimi goli, v izolski pa sta Matjaž Brumen in Spasoje Gačević dosegla po sedem zadetkov.

»Zasluženo smo visoko zmagali, lahko bi še z višjo razliko. Na tekmece smo se po remiju na prvi tekmi v Trebnjem dobro pripravili. Izoli želim srečno v novem letu,« je po tekmi dejal trebanjski trener Ivan Vajdl.

Trebanjce zdaj čaka reprezentančni premor, po koncu evropskega prvenstva pa v Trebnjem gostuje Dobova.