FOTO in VIDEO: Starejši dečki B z zmago potrdili uvrstitev na finalni turnir

V soboto, 16. 3. 2013, ob 11.30 je bila v športni dvorani OŠ Trebnje odigrana osma polfinalna tekma za starejše dečke B. Njihov nasprotnik je bil RK Mokerc Ig. Trebanjski rokometaši so jih  premagali za  en zadetek in se tako že dva kroga pred koncem polfinala uvrstili na finalni turnir, ki bo 27. in 28. aprila v Trebnjem.

RK TRIMO TREBNJE : RK MOKERC-IG      33 : 32        (17 : 16)

RK TRIMO TREBNJE: Poglavc, Horžen 5, Medved 4, Kotar Marko 13 (4), Kotar Miha 8 (2), Hriberšek 3, Redek, Jerlah Amadej, Jaklič, Majzelj, Falkner, Zakošek  7obramb (15%), Rogelj;

[singlepic id=1437 w=320 h=240 float=left]Tekmo med Trimom in Mokercom lahko označimo za najbolj zanimivo ter napeto, saj sta se pomerili prva in drugouvršena ekipa v Sloveniji v pretekli sezoni.

Prvi polčas je bil izjemno izenačen, saj si nobena ekipa ni priigrala višje prednosti od treh zadetkov (10:13 za Mokerc). Do polčasa so se domačini malo zbrali ter povedli z minimalno razliko (17:16).

V drugem polčasu je Trebanjcem uspelo povesti za 4 zadetke (26:22), kar pa je bilo najvišje vodstvo domačinov na tekmi. Ižanci so uspeli izenačiti in tekma je bila zopet odprta (29:29). Sledil je delni rezultat Trima 3:0 in tekma je bila odločena. V zadnji sekundi je gostom uspelo poraz samo omiliti. Prvič se je zgodilo , da so Trebanjci prejeli kar 32 zadetkov, kar je dokaz, da obramba danes nikakor ni delovala. Upajmo, da bo v prihodnje boljše, saj se brez dobre obrambe tekme ne da zmagovati.

Fantom čestitam za uvrstitev na finalni turnir ter osvojitev prvega mesta v polfinalu, kar pa so si s trdim ter vestnim delom na treningih skozi celotno sezono tudi zaslužili. Fantje le tako naprej!