V soboto, 13. 4. 2013, ob 13.45 je bila v športni dvorani OŠ Trebnje odigrana dvanajsta polfinalna tekma za starejše dečke ANjihov nasprotnik je bil RD Slovan. Trebanjski rokometaši so zmagali za 13zadetkov in že dva kroga pred koncem zasedli 1. mesto v polfinalni skupini A ter si z zmago zagotovili, da bo finalni turnir v Trebnjem 11. in 12. maja.

RK TRIMO TREBNJE : RD SLOVAN      26 : 13  (14 : 4)

RK TRIMO TREBNJE: Verbič 10 (1), Potrebuješ 1, Kotar Miha 1,  Poglavc 3, Horžen 1, Kotar Marko 2, Rajkovič 5, Hriberšek 3, Medved, Stare  19 obramb (68%),  Zakošek  2 obrambi (33%);

dsc_0050Vratar Trima Jakob Stare je po tekmi povedal:

V soboto, 13. 4. 2013, v Trebnjem se je ob 13:45 uri pričela tekma s Slovanom. Vedeli smo, da si z zmago zagotovimo finale v Trebnjem. Zato je v prvem polčasu obramba delovala brezhibno in smo prejeli samo 4 zadetke. V drugem polčasu je zbranost popustila, priložnost so dobili tudi vsi igralci, zato je število prejetih golov narastlo, vendar smo tekmo dobili z veliko razliko ter si tako zagotovili domači finale. Pohvalil bi vse soigralce ter jim zaželel vso srečo na ponedeljkovem šolskem finalu.